Nové produktivní a ekologické štěpkovače

Rodinná firma LASKI, s. r. o., ze Smržic na Hané vyvíjí a vyrábí stroje, které vyváží do celého světa. Techniku od tohoto ryze českého výrobce najdete v Evropě, Severní a Jižní Americe, Jihoafrické republice, Austrálii nebo Japonsku. Na export je určených až 90 % produkce.

Ideální pro obce

Společnost LASKI vyslyšela požadavky zákaznické veřejnosti a doplnila řadu nejvýkonnějších štěpkovačů o ekonomičtější variantu, která by se výkonově přiblížila modelu LS 160 a současně byla cenově dostupnější pro drobnější zákazníky a zejména obce. S podporou ekologické motivace rozjel výrobce nový projekt na dvou frontách a představil hned dvě novinky.

Tou první je štěpkovač LS 125 PG poháněný stlačeným plynem. Hlavní výhodou je prémiové řezací ústrojí, jednoduché ovládání podávacích válců a až nečekaně vysoký pracovní výkon, který firmu LASKI překvapil natolik, že dal vzniknout nejdostupnější novince, benzínové modifikaci LS 160 P ECO a její odnoži – traktorové verzi LS 160 TC.

Druhou novinkou je naprosto bezemisní 100% elektrický štěpkovač LS 125 AB (foto) vybavený vysoce efektivním motorem BLDC, robustním LiFePO4 akumulátorem s bezpečným napětím 48 V a integrovanou nabíječkou. Díky zástavbě elektrických podávacích válců mohla být vypuštěná neefektivní hydraulika. Zásluhou inteligentního řízení štepkovacího procesu po sběrnici CAN BUS dochází k optimálnímu využívání akumulátoru a snížení spotřeby elektrické energie.*

Foto archiv/Laski

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2023)