Výkonné nosiče s bezpečným provozem

O dálkově ovládaných nosičích nářadí značky Energreen jsme již v Komunální technice několikrát informovali. Se zástupcem dovozní a servisní společnosti HANES Ing. Hynkem Riegerem jsme se tentokrát vypravili za jedním ze zákazníků, který využívá stroje RoboGREEN.

Navštívili jsme ostravskou firmu DVOŘÁK LESY, SADY, ZAHRADY, s. r. o., abychom s jejím majitelem Bohuslavem Dvořákem a Hynkem Riegerem pohovořili o zkušenostech s touto technikou.

Srovnatelný s traktorem

„Řešili jsme, jak zvýšit rychlost sečení travnatých ploch a zajistit přitom co nejvyšší svahovou dostupnost nového pomocníka, kterého jsme si hodlali zakoupit pro tyto účely. Na jednom veletrhu nás zaujala nabídka nosičů na dálkové ovládání značky Energreen. Opravdové nadšení pro tyto stroje přišlo až při účasti na předvádění této techniky přímo v severní Itálii poblíž výrobního závodu, kam jsme se vypravili pro podrobnosti. Zakoupili jsme si nosič RoboGREEN. Byla to pro nás novinka, a i přes deklarované parametry jsme měli přirozeně určité obavy, zda technika dostojí tomu, co nám bylo prezentované při jednání o jejím nákupu s firmou HANES,“ řekl Bohuslav Dvořák a poznamenal:

„Pokud budeme řešit jen sečení trávy, kde nosiče RoboGREEN používáme v agregaci s klasickými mulčovači, běžně dosahujeme denního výkonu kolových traktorů s podstatně širšími adaptéry. Těžko lze uvést přesný výkon v plošných jednotkách za hodinu, protože, jak každý ví, výsledek je významně ovlivněný výškou, hustotou, vlhkostí porostu a únosností terénu. Pro naše celkové hodnocení je také velmi důležitá svahová dostupnost stroje, která dosahuje až 55 stupňů, a vysoká kvalita sečení.“

Podzim s novinkou

Výrobce techniky RoboGREEN, společnost Energreen, nabízí pásové dálkově řízené nosiče nářadí ve výkonovém rozmezí od 40 do 75 koní. Nově se během tohoto roku portfolio rozšíří o stroje s motory o výkonech 23 a 55 koní. Jedná se tedy o poměrně širokou škálu techniky pro různé využití.

Podle Hynka Riegera je proto vždy potřeba konzultovat se zákazníky, co od strojů očekávají, ideálně jim je předvést v jejich podmínkách, aby si udělali představu o výsledku práce a výkonu, kterého jsou nosiče schopné dosáhnout. Dobrou nápovědou může být facebooková stránka robogreen.cz, kde je mnoho videí ukazujících stroje při práci v různých reálných podmínkách.

„Největší novinkou bude letos na podzim nástupce nejprodávanější řady strojů RoboGREEN Evo, a to RoboEVO. Očekávají se poměrně zásadní změny. Posílený bude jak komfort obsluhy vlastního nosiče, tak práce s nářadím. Také motory se ještě více „zazelenají,“ prozradil Hynek Rieger.

„V neposlední řadě musím vyzvednout i zázemí a rychlost servisu, kterou firma HANES nabízí. Dostupnost těchto poprodejních služeb a jejich cena je pro nás dnes možná až padesátiprocentním kritériem pro výběr techniky. Dodavatelů, kteří nás nenechají na holičkách, když nám „teče do bot“, se dlouhodobě držíme,“ uzavřel Bohuslav Dvořák.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down