Výkonné a spolehlivé stroje světových značek pro spokojené uživatele

Společnost MOUDER s. r. o. na český trh zavedla a výhradně zde zastupuje již mnoho let světově známé značky německých výrobců HUSMANN, HEGER, KADANT PAAL, SPALECK, WEIMA, WESTERIA a irského výrobce lisů C. K. INTERNATIONAL. Všechny jsou synonymem spolehlivosti v odpadovém hospodářství.

Podívejme se na drticí techniku společnosti HUSMANN, která má v Německu hned několik výrobních závodů se specializací na lisovací, drticí a speciální techniku. Drticí stroje zahrnují pomaloběžné a rychloběžné drtiče a štěpkovače nebo oblíbené zařízení sběrných dvorů – ramenové válcové drtiče.

Rychloběžné drtiče

Na biomasu či dřevěný odpad jsou vhodné rychloběžné drtiče, nejvíc rozšířené na skládkách, kompostárnách, u technických službách měst a obcí nebo zpracovatelů dřevěného odpadu k energetickému využití. V menších provozech slouží většinou verze HFG II, pro ty největší, velké kompostárny či velkozpracovatele dřevěného odpadu, je určená modifikace HFG VI.

Všechny typy vynikají jednoduchou obsluhou, jsou vybavené vstupním a výstupním dopravníkem, sítem pro zajištění velikosti výstupní frakce, dálkovým ovládáním a na přání lze dodat magnetický odlučovač. Pohony jsou elektro, diesel, nebo kardan, modifikace stacionární či s mobilním podvozkem homologovaným pro pohyb na komunikacích. Odolná kladiva jsou upevněná jednotlivě a lze je jednoduše a rychle vyměnit. Tyto drtiče jsou výkonné, spolehlivé a velmi uživatelky oblíbené.

Pomaloběžné drtiče

Na velkoobjemový odpad jsou potom určené pomaloběžné drtiče. Často se využívají na skládkách, v kompostárnách a technických službách měst, a to v různých variantách pohonu – diesel, nebo elektro, stacionární nebo mobilní, například na kolech nebo pásovém podvozku pro náročnou velkozpracovatelskou klientelu.

***

Expozici společnosti MOUDER (volná plocha Z1, stánek č. 19) můžete navštívit na komplexu výstav TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA v Brně (7.-11. 4. 2024) nebo na veletrhu IFAT v Mnichově (13.-17. 5. 2024). S drticím programem firmy se můžete seznámit také na předváděcím turné letos v září.

Foto archiv/MOUDER

(Celý příspěvek vyšel v Komunální technice 3/2024)*