Výkonné a ekologické zametací stroje

Výhradním dovozcem zametací techniky Bucher do ČR i SR je firma HANES. Široký program zahrnuje kompaktní vozy i nástavby s objemem zásobníku od jednoho do osmi m3. Jedná se o kompaktní samojízdné zametací stroje a nástavby pro komerční podvozky.

Všechny zametače Bucher se kromě vysokého výkonu a snadné obsluhy vyznačují i ohleduplností vůči životnímu prostředí a jsou certifikované podle jednotného testu EUnited s nejvyšší účinností pro redukci zplodin PM 2,5 a PM 10.

Kompaktní zametače

Nejmenším členem týmu samosběrných vozů je CityCat 1000 se zásobníkem o objemu 1 m3. Aktuálně nejprodávanějším kompaktem v kategorii zametačů o objemu 2 m3 v Evropě, ale i u nás je Bucher CityCat 2020. Nabízí se ve dvou modelových a hmotnostních variantách (3,5 a 4,5 t) s motory Euro 6C anebo Stage V. V této kategorii výrobce drží i další primát, a to nejprodávanější plně elektricky poháněný stroj CityCat 2020 s označením EV = Electric Vehicle. Jeden exemplář pracuje i v Pražských službách a psali jsme o něm v červencovém vydání.

Nástavby

Na kompaktní zametače navazuje trojice zametacích nástaveb pro úklid měst, silnic, dálnic, letištních a dalších ploch CityFant 5000 (zásobník o objemu 5,2 m3), CityFant 6000 (6 m3) a OptiFant 8000 (7,6 m3), které se montují na komerční podvozky. Pohon je řešen samostatným nástavbovým motorem nebo od podvozku s možností i hydrostatického pohonu pojezdu podvozku v režimu práce. To je čím dál víc žádaný koncept, neboť lze dosáhnout minimální rychlosti, například při práci za frézou, nebo v místech, kde míra znečištění či manévrování stroje vyžadují plazivou rychlost.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down