11.07.2024 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vydařený den komunální techniky ve Vlašimi

Sérii dnů komunální techniky s prezentací strojů, které nacházejí široké uplatnění v provozech technických služeb, uspořádala během letošního jara společnost PEKASS. Poslední zastavení se uskutečnilo koncem května v malebném prostředí zámeckého parku ve Vlašimi. V rámci slunečného dne si mohli návštěvníci prezentovanou techniku nejen prohlédnout, ale v případě zájmu také vyzkoušet.

 Ve Vlašimi se prezentace strojů z portfolia společnosti PEKASS konala již podruhé a i tentokrát vzbudila zasloužený zájem. V komentovaných prezentacích se postupně představili zástupci malotraktorů a univerzálních nosičů Antonio Carraro s vybranými pracovními adaptéry, profesionálních žacích strojů Grillo, manipulační techniky a traktorů JCB a nechyběl ani profesionální štěpkovač JBM (1). Zmíněná technika nachází široké uplatnění při celoroční údržbě měst a obcí, průmyslových areálů a sportovišť.  

Od nejmenšího modelu

Přehlídku malotraktorů a nosičů nářadí italské značky Antonio Carraro odstartoval nejmenší vyráběný model Tigre 3200 (2). Pohonnou jednotkou traktoru je motor Yanmar s výkonem 26 koní. Stroj s mechanickou převodovkou s možností řazení 12 rychlostí vpřed i vzad, výkyvným rámem a pohonem všech kol se představil ve verzi s ochranným sklopným rámem, ale v případě zajmu jej lze vybavit kabinou. Jeho zadní vývodový hřídel pracuje v režimu 540 ot/min. V zadním tříbodovém závěsu traktoru byl agregován rovinný mulčovač Berti s pracovním záběrem 125 cm. 

Výkonnější model Antonio Carraro Tigre 4800F (3) pohání motor Yanmar s výkonem 38 koní. Také tento traktor s mechanickou převodovkou a zadním vývodovým hřídelem (540 ot/min) se prezentoval ve verzi bez kabiny, kterou lze stroj doplnit včetně instalace topení. Přední tříbodový závěs je vhodný pro agregaci sněhové radlice nebo zametacího kartáče. Vzadu je možné agregovat například sypač, nebo žací techniku. Traktor se představil s příkopovým ramenem Berti s dosahem

3 m.

Velkou devizou univerzálního nosiče nářadí Antonio Carraro TTR 4400 (4) je možnost otočného řízení. Ve Vlašimi se tento nosič poháněný motorem Yanmar představil s kabinou vybavenou topením a klimatizací, takže jde jednoznačně o pomocníka využitelného v průběhu celého kalendářního roku. Může pracovat nejen se samosběrným zametacím agregátem, ale lze jej využít s řadou variant pracovních nástaveb umístěných vpředu i vzadu. Stroj s hydrostatickou převodovkou se pohybuje rychlostí 30 km/h oběma směry. Zametací nástavba se třemi zametacími kartáči je vybavena turbínou, s jejíž pomocí jsou smetky dopravovány do výškově vyklopitelného sběrného koše s kapacitou 600 litrů. Nechybí nádrž na čistou vodu umožňující skrápění zametaného povrchu.

Otočným pracovištěm disponuje také model TRX 5800 (5). Nosič s motorem Yanmar o výkonu 52 koní a mechanickou převodovkou 16/16 byl v přední části doplněn ochranným rámem. Agregovaný reverzní rovinný mulčovač Berti s pracovním záběrem 145 cm může pracovat jako tažený i tlačený.*   

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down