04.01.2024 | 03:01

Vydařené setkání podniků městských a komunálních služeb

V rámci připomenutí a současně oslav 30. výročí vzniku samostatné České republiky se ve dnech 22. – 24. 11.2023 konal v hotelu Clarion Ostrava 62. kongres Sdružení komunálních služeb ČR. Záštitu nad akcí převzala PS ČR, senát PS ČR, hejtman Moravskoslezského kraje a statutární město Ostrava.

Za přítomnosti vzácných hostů Ing. Věry Kovářové, 1. místopředsedkyně PS ČR, Ing. Petra Víchy, člena senátu ČR a Mgr. Jana Dohnala, náměstka primátora Ostravy přijelo na kongres 230 účastníků a také 49 vystavovatelů komunální techniky.

Pestrý odborný program

Úspěšný průběh akce podpořily především partnerské firmy MOBA Mobile Automation AG, Koncept HK, ELTE Smart a také město Ostrava, za což jim patří dík. Po mediální stránce pokračuje úspěšná spolupráce s vydavatelstvím Profi Press a internetovým deníkem Komunální ekologie a Ekologie v praxi.

Do odborného programu kongresu byl zařazený středeční seminář, tentokrát na téma Nákup komodit na komoditní burze a podnětné čtvrteční přednášky na téma: Kyberbezpečnost NIS 2 – nová směrnice EU a Osobní rozvoj manažera – zdolávání námitek, psychohygiena z kritiky a negativních komentářů.

Vítání a loučení

V rámci čtvrtečního dopoledního jednání jsme přivítali nové členy SKS, blahopřáli jubilantům k významnému životnímu výročí a také se rozloučili s dlouholetými kolegy Ing. Olgou Roučkovou z Bíliny a Karlem Šilhavým z Přelouče.

Současně se také naši členové mohli obrazově, formou připravených video produkcí, seznámit s průběhem tematické pracovní cesty do Západočeského kraje a s programem připravované cesty v příštím roce do Maďarska. Závěr čtvrtečního dopoledne byl věnovaný prezentaci jednotlivých vystavovatelů.

Odbornost i relax

Odpolední čas po valné hromadě SKS patřil již tradičně tak zvanému vláčku, tedy organizované venkovní prohlídce a prezentaci vystavovatelů komunální techniky. Po celodenním náročném programu čekal na účastníky společenský večer s rautem, vystoupením živé hudby a hudebním překvapením v podobě českého Elvise Presley.

Před pátečním ukončením 62. kongresu SKS a odjezdem využilo mnoho účastníků nabídku prohlédnout si ostravskou technickou památku – dolní oblast Vítkovic.

***

Děkujeme všem přítomným za účast a věřte, že vaše pozitivní reakce jsou pro nás motivací k přípravě dalších společných setkání v roce 2024.

Ing. Josef Matucha, tajemník SKS, foto archiv/SKS