23.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vstřícný krok k uhlíkové neutralitě

Pracovní a business oblečení MEWA rozváží od loňského léta v centru Berlína nákladní kolo. Servisní řidiči tak nemusejí jezdit s vypraným oblečením k zákazníkům přímo z pobočky v Groß Kienitz, ale do sběrného místa Mall of Berlin. Odtud se o další přepravu starají nákladní elektrokola či minivany na ekologický pohon.

Díky tomuto konceptu dvoufázového dodávání je možné dosáhnout až 60% úspory CO2 v porovnání s čistě nákladní dopravou. „Zase jsme tak o krok blíž k našemu cíli zcela klimaticky neutrální distribuce. Nový servis vyzvedávání a doručování probíhá na 100 % úspěšně a pro zákazníky se nic nezměnilo,“ říká Kay Simon, vedoucí konceptů mobility ve společnosti MEWA.

Nákladní elektrokola s nabíjecím boxem a kabinou pro řidiče pocházejí od výrobce ONOMOTION. Princip kontejneru umožňuje rychlou výměnu nákladu, aby zůstalo prádlo čisté a bezpečně uložené až do dodání. Kola by měla v budoucnosti překonávat poslední kilometry k zákazníkům v centrech měst, kde je hustý provoz. Tedy tam, kde mají řidiči nákladních vozů problém najít místo k zastavení nebo tam, kde není možný přímý vjezd.

Klimaticky šetrný městský servis bude letos zavedený také v Hamburku. Následovat budou další velká města.*

Foto archiv/MEWA

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down