Multifunkční nakladače s tuzemskou pečetí

Český nakladač DAPPER se jako jediný na našem trhu stále vyrábí bez použití plastových krytů a komponentů. Díky ocelové konstrukci a stylovému designu nachází široké uplatnění ve špatně přístupných terénech, u technických služeb a dalších subjektů.

V posledních letech se zvýšila poptávka po nakladačích DAPPER ve firemních barvách uživatelů. Právě z důvodu neprobarvených plastových komponentů si může výrobce dovolit nabídnout širokou škálu barev, které neblednou a při mechanickém poškození jsou snadno opravitelné. Takto připravené stroje zvyšují serióznost provozovatele.

Bohatý výběr nástavců

Počáteční nedůvěra a obavy, zda DAPPER obstojí ve srovnání se zahraniční konkurencí, jsou již tytam. Bezproblémovost provozu dokázala mnohé uživatele přesvědčit, že i tento nakladač o hmotnosti 1,8 t zastane stejnou práci i ve srovnání s těžšími stroji.

Od roku 2013, kdy se začal nakladač DAPPER prodávat, nabyl výrobce mnoho zkušeností, na což ukazuje kromě jiného široká škála pracovního nářadí. Vývoj nástavců pokračuje ve spolupráci s předními českými výrobci komunální techniky.

Například výsledkem kooperace s firmou Laski jsou drážkovač, štěpkovač nebo pařezová fréza s otočným kloubem. Tuto výhodu ocení především obsluha, kdy se pařez odfrézuje bez nutnosti pohybu nakladače, který může stát na místě. Ovládání je řešeno joystickem. Veškeré nežádoucí rázy a vibrace pohltí rameno nakladače a stroj samotný.

Z dalšího příslušenství k technice DAPPER lze uvést například žací nástavce, zemní vrtáky, mixovací lopaty na beton a mnoho dalšího nářadí. Podrobnosti včetně fotografií najdete na www.merdaco.cz.

Letos výhodné ceny

Univerzální nosiče nářadí se v poslední době uplatňují stále častěji a leckde nahrazují jednoúčelové stroje. Hlavním důvodem je možnost celoročního využití se snadnou výměnou pracovního nářadí.

Vyvážení, nosnost a optimální hmotnost stroje zajišťuje lehký pohyb po travnatém podloží bez rizika jeho poškození, při různých přejezdech až po údržbu chodníků nebo cyklostezek. Při výběru terénu, v jakém bude nakladač převážně pracovat, hraje hlavní roli výběr dezénu pneumatiky.

Jako ideální kombinace, hlavně z důvodu šířky stroje pouhých 126 cm, se jeví sečení s čelní ramenovou sekačkou kolem cyklostezek. Snadná manipulace, výborná kontrola pracovního příslušenství a dobrá viditelnost zvyšují bezpečnost.

V letošním roce nastavili prodejci ve spolupráci s výrobcem výhodné cenové podmínky, aby bylo možné oslovovat široký okruh potenciálních uživatelů zvyšovat počet spokojených zákazníků. Tomu napomáhá i všestrannost využití nakladače DAPPER. Průzkum ukázal, že běžně pracuje u jednoho zákazníka s více než pěti různými nástavci, které se liší podle oboru. Nosiče se uplatní v zahradnických provozech, u arboristů, ve stavebnictví, zemědělství, komunálních službách a v mnoha dalších oborech.

Nízké provozní náklady

„Velkým benefitem při rozhodování o pořízení nového nakladače je snadná a rychlá dostupnost náhradních dílů. Krátké dodací lhůty jsou ukazatelem a zárukou dobré péče o zákazníka,“ argumentuje Erik Merenda, jednatel firmy MERDACO, s. r. o., která zajišťuje prodej a servis techniky DAPPER včetně příslušenství, a pokračuje:

„Na jednoduché ovládání nakladače si obsluha zvykne velmi rychle. Pojezd je řešený pouze s pomocí dvou pedálů pro jízdu vpřed a vzad. Automatické zastavení při jejich uvolnění prospívá bezpečnosti. Přehledný displej hlídající funkce mile překvapí kompaktností a srozumitelností. Velice malý poloměr otáčení je značnou výhodou proti smykovým nakladačům, a to převážně ve stísněných prostorech. Spotřeba pohonných hmot se pohybuje v rozmezí 2,5 až 5,5 litru na jednu hodinu v závislosti na vykonávané činnosti. Provozní náklady jsou tedy minimální.“*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2020)