16.11.2023 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vodíkové motory jako součást řešení ve prospěch čisté energie

Společnost Kohler Energy seznámila veřejnost s novým vodíkovým motorem KDI a svým vůbec prvním systémem pohonu vodíkovými palivovými články, čímž rozšiřuje stále rostoucí portfolio řešení čisté energie.

V návaznosti na nedávnou zprávu společnosti Kohler Co., která založila firmu Kohler Energy, toto sdělení urychluje strategii poskytovat co možná nejširší škálu řešení připravených na čistou energii a vodík.

„Jedná se o vzrušující okamžik v budoucnosti naší energetické společnosti,“ říká Brian Melka, prezident skupiny Kohler Energy, a dodává: „Vzhledem k tomu, že vlády, podniky a jednotlivci hledají způsoby, jak snížit uhlíkovou stopu, také my chceme pozitivně přispět k dekarbonizaci prostřednictvím nových technologií, abychom vyvinuli řešení využívající čisté zdroje energie. Věříme, že můžeme poskytnout v tomto směru nejširší škálu, zejména v oblasti vodíku.“

Společnost Kohler Energy se zavázala investovat do inovativních technologií motorů, které zlepšují energetickou účinnost a výrazně snižují dopad na životní prostředí, přičemž jsou stále pečlivě přizpůsobené rozmanitému spektru požadavků na tyto agregáty. Vodíkový spalovací motor (foto) bude poskytovat stejný výkon jako vznětové motory, ale s využitím uhlíkově neutrálního řešení.

Vodíkový motor byl představený 13. 11. na veletrhu Agritechnica v Hannoveru.*

Foto archiv/Kohler

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down