23.07.2022 | 08:07

Vídeň vylepšila svůj virtuální územní plán

Virtuální 3D model územního plánu se v metropoli našich jižních sousedů dočkal dalšího vylepšení. Vedle aktualizovaných leteckých snímků nabídne fotorealistické vizualizace i interaktivní mapu ukazující stín ve městě.

Při aktualizaci 3D modelu se kladl důraz nejen na pouhé prohlížení virtuální Vídně, ale také na interaktivní využití 3D geodat. Pomocí nástrojů může kdokoli s těmito daty pracovat a používat je pro své účely.

Vedle aktualizovaných leteckých snímků a fotorealistických vizualizací mysleli tvůrci i na klimatické změny a horká léta, kdy jsou chladná místa obzvlášť žádaná. Díky virtuální mapě nyní lidé mohou zjistit, zda a kdy se jejich byt dočká v létě stínu a kdy naopak na jejich oblíbenou lavičku v zimě zasvítí slunce.

Podle radnice může Vídeň nyní zažít každý. Díky vizualizačnímu modelu (3D mesh) je možné si celé město zobrazit realisticky přímo na vlastní obrazovce.

Zdroj: Eurocomm-PR

3D plán: (c) Stadt Wien

O Eurocomm PR: Zahraniční kancelář města Vídně podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi Prahou a Vídní a také do Česka přináší novinky z Vídně. Zahraniční kanceláře Eurocomm-PR působí v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.*