22.11.2023 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Horním Podluží nechyběly novinky

Dvoudenní prezentační akci Eurogreen Days uspořádala začátkem října společnost Eurogreen CZ v Horním Podluží. Prezentace techniky se neobešla bez představení některých novinek.

Mezi technické novinky, které mezi návštěvníky vzbudily největší ohlas, určitě patří vystavený prototyp elektrické verze žacího stroje Iseki SXG 216 s označením SXGE2, který si mohli zájemci na travnatých plochách ski areálu také vyzkoušet. Stroj určitě zaujal a vzbudil kladné ohlasy. S jeho sériovou výrobou se počítá v roce 2025 a uplatnění najde především tam, kde jeho provozovatel ocení tichý chod a bezemisní provoz.

Žací stroje Iseki praxí prověřené řady SXG s dieselovými motory se vyrábějí již ve čtvrté generaci, mohlo by se tedy zdát, že na nich již není co vylepšovat. Ale opak je pravdou, i když jde pouze o úpravy detailů. U vystavených strojů SXG 324 a 327 došlo v některých aspektech k vylepšení uživatelského komfortu a vylepšení ergonomie, vylepšené je i ovládání hydrauliky a především byla navýšena kapacita zásobníku na 650 litrů a sběrný koš je možné vysýpat do výšky až 2008 mm.

Novinky se v brzké době objeví i v nabídce mulčovačů Orec. Zajímavou variantou bude cepový mulčovač na pásovém podvozku s obsluhou stojící vzadu na stroji. Vhodnou variantou pro práci ve vinicích a dalších užších prostorách bude speciál určený právě pro práci do užších sponů.

Univerzální nosiče Vitra se mohou pochlubit novou zametací nástavbou s vyšším výkonem. Na trhu je zhruba rok a mezi uživateli je o ní zájem, jelikož s jejím nasazením se ještě zvyšuje multifunkčnost nosiče.*

1 - Novinkou byl prototyp elektrického žacího stroje Iseki SXGE2 

 2 - Žací stroje Iseki výrobních řad SXG i SF si mohli návštěvníci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down