08.11.2023 | 09:11

Průřez osvědčeným sortimentem okořeněný novinkami

Začátkem října uspořádala společnost Eurogreen CZ v Horním Podluží dvoudenní prezentační akci Eurogreen Days, v jejímž rámci si mohli návštěvníci prohlédnout a vyzkoušet především techniku značek iseki, Goupil, Orec, Vitra a Zemmler. Součástí akce byl i seminář na téma dotačního titulu Čistá mobilita pro města a obce.

„Představujeme zde především techniku značek, pro které máme dlouhodobě obchodní zastoupení v České republice a na Slovensku. K pilířům našeho sortimentu dlouhodobě patří produkty značky Iseki. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout a popřípadě vyzkoušet profesionální žací stroje se sběrem výrobních řad SXG a SF a přichystané jsou i technické novinky. K dispozici je i plejáda modelových řad traktorů zahrnující agroverze i stroje vhodné pro nasazení v komunální sféře s výkony motorů od 15 do 70 koní. Jde o traktory se značnou variabilitou umožňující agregace bohaté škály pracovního nářadí a řady originálních pracovních adaptérů.

Univerzální nosiče Vitra zastupují dvě nové platformy řady C. Modely C2 a C3 se vyrábějí na dvou typech podvozků a ve čtyřech výkonnostních provedeních. Jak se mohou účastníci akce přesvědčit, jde o stroje vhodné pro zimní údržbu komunikací i pro letní úklid, kde se snadno mohou změnit v samosběrné zametací speciály. Ale i pro tyto univerzální nosiče je připraveno daleko více využitelného nářadí.

Důležitou roli v našem portfoliu hrají také univerzální i speciální mulčovače Orec v rotačním i cepovém provedení. Nechybí mezi nimi ani zástupci vhodní pro práci nejen v extrémních terénech, ale i sklenících, ve vinicích a sadech či areálech fotovoltaických elektráren.

Ucelená je i nabídka elektrických užitkových vozidel Goupil, která jsou k dispozici se čtyřmi typy podvozků a řadou možností nástaveb.

Místo na trhu si našly také rotační třídiče Zemmler, které jsou oblíbené pro svůj vysoký výkon a flexibilitu s možností nastavení třídění různých frakcí. Díky patentovanému systému dvojitého bubnu vytřídí stroj tři frakce během jednoho pracovního cyklu.

Sortiment nabízené techniky doplňují robotické sekačky vhodné pro údržbu fotbalových hřišť a dalších sportovišť a stroje značek, pro které máme regionální zastoupení. Jmenovat mohu například mulčovací techniku Scag, štěpkovače Eliet, či techniku vhodnou na mechanické i tepelné odstraňování plevelů, jejímž dovozcem je společnost HS+. Nechybí samozřejmě ani prezentace produktů a služeb, které společnost Eurogreen CZ nabízí při zakládání, údržbě a renovacích trávníků,“ představuje stručně vystavené produkty Ing. Ondřej Šafránek, produktový manažer firmy Eurogreen CZ.*