22.01.2020 | 07:01

Účast na veletrhu pečetila rekord

Podzimní veletrh Czechbus završil rekordní rok značky Scania na českém trhu. Švédský výrobce totiž loni zákazníkům předal 133 autobusů, což je nejvíc za 25 let působení značky na tomto trhu.

„Scania na veletrhu Czechbus prezentovala hned kvarteto autobusů. Musím poděkovat zákazníkům za důvěru, kterou nám vloni projevili. Loni předaných 133 busů je víc než dvojnásobek v porovnání se stejným obdobím předloňského roku,“ říká manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

Návštěvníci tradiční výstavy si mohli u stánku společnosti Scania prohlédnout dva městské autobusy řady Citywide, meziměstský Interlink HD, který byl letos kromě jiného k dispozici pro národní hokejový tým, a také model Irizar i6s.

„Loňský rok musím hodnotit pozitivně. Na českém trhu jsme se stali třetí nejprodávanější značkou s jedenáctiprocentním podílem na trhu. Přímo na veletrhu Czechbus jsme pak uzavřeli smlouvy na dodávku více než deset vozidel,“ vyjmenovává úspěchy Lukáš Martinů.

Společnost Scania se na akci prezentovala zcela novou expozicí, která kladla důraz na ekologii a udržitelnost. Například prezentační materiály byly návštěvníkům k dispozici v elektronické podobě a také veškeré vybavení bylo s minimálním podílem plastů. „Změna prostředí tomuto veletrhu určitě prospěla, což se pozitivně odrazilo nejen na našem stánku, ale také na počtu návštěvníků,“ shrnul své dojmy Lukáš Martinů.*