21.11.2020 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trumfové eso nejen pro zimní údržbu

Výhradním dodavatelem zimních nástaveb SnowEx pro ČR a SR je společnost TomiTruck. Spolupracuje také s firmou Toyota – Czech, oficiálním zástupcem této značky v ČR, a jejím dealerem HS Automobil v Jihlavě.

TomiTruck se věnuje přestavbám vozů Toyota Hilux pro komunální účely. Letošní novinkou je pick-up jako jednoramenný nosič kontejnerů homologovaný na celkovou hmotnost 3,5 t v agregaci se sněhovým pluhem SnowEx a sypačem stejné značky (velké foto).

Úsporný silák

Vozidlo je vybaveno šestistupňovou manuální převodovkou, pohonem 4 x 4, redukcí a uzávěrkou diferenciálu. Dieselový motor o objemu 2,4 l má výkon 110 kW (150 k) a točivý moment 400 Nm. Dvoumístná kabina může být na přání až pro pět osob. Díky palivové nádrži o objemu 80 l a kombinované spotřebě 7,1 l/100 km není potřeba často tankovat. Hilux s celkovou hmotností 3500 kg utáhne po mírných úpravách stejně vážící přívěs.

Úsporný, rychlý a hbitý Hilux je vhodný i pro městský provoz. Je možné nastavit tři jízdní režimy: eko, normal a power. Značnou výhodou je systém pro regeneraci filtru pevných částic. Sedm airbagů a hands free v základu ukazuje na to, že výrobce klade značný důraz na bezpečnost. Firemní záruka je tříletá nebo na ujetí 100 000 km. Servisní síť pokrývá území celé republiky.

Popis příslušenství

Sněhový pluh SnowEx 7200LT má záběr 195 cm (vyrábějí se i menší a větší modely). Výškové a stranové ovládání je elektrohydraulické. Odpružený gumový břit eliminuje riziko poškození při najetí na překážku. Rychloupínací systém Automatixx umožňuje snadné a rychlé připojení jednou osobou bez použití nářadí. Nechybí plachta proti úletu sněhu na čelní sklo vozu při rychlé jízdě nebo nové LED osvětlení.

Nová řada elektricky ovládaných sypačů SnowEx Helixx pro hákové kontejnerové systémy je pro eliminaci koroze z plastu a nerezových rámů. Značnou výhodou agregovaného modelu Helixx 11780 je při objemu 1200 litrů velmi nízká hmotnost, zhruba 180 kg. Možné jsou menší verze s objemy 600 a 800 l, ale i větší až do 4700 l. Kvůli ideálnímu rozložení hmotnosti prodloužil výrobce vynášecí tunel. Místo šneku uplatnil šroubovici, která posypový materiál lépe čechrá a podává.

Další novinkou na letošní zimní sezónu jsou celonerezové sypače SnowEx Helixx o objemech 270 l až 4600 l, určené především na ložnou plochu nákladních vozidel.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down