Technologie pro obce na brněnských veletrzích

Od 7. do 11. dubna proběhne na výstavišti v Brně Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně se konají Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Tento komplex se vrací na brněnské výstaviště po šesti letech. Vystavovatelé veletrhu TECHAGRO představí také exponáty z oblasti komunální techniky, představitelé obcí mohou navštívit také expozice i doprovodný program veletrhu BIOMASA.

Přepestrá nabídka

Produktovou řadu vhodnou pro použití v komunálním sektoru představí vystavovatelé traktorů a další zemědělské techniky. Vybavení pro údržbu veřejné zeleně bude možné najít mezi exponáty vystavovatelů SILVA REGINA. Novinkou letošního ročníku veletrhu TECHAGRO je projekt Chytrá farma, který představuje pokročilé technologie využitelné v zemědělství. Některé z prezentovaných informací bude možné využít také při provozu techniky pro údržbu veřejné zeleně nebo při péči o veřejný prostor.

V současné energetické situaci bude mimořádně aktuální doprovodný program veletrhu BIOMASA, který se zabývá energetickým využitím biomasy, především dřevní hmoty. Přednášky budou probíhat v pavilonu Z v pondělí a v úterý. Z problematiky zajímavé pro představitele obcí lze zdůraznit realizaci větších kotelen, podporu využití bioplynu, biomasy a biometanu nebo praktické využití kompostáren.

Komunální stroje

Pro služby měst a obcí je využitelný například multifunkční čtyřkolový malotraktor firmy DAKR, který prošel výraznou inovací. Lze k němu připojit více než deset různých nástavců například pro sečení, provzdušňování trávníků, zametání nečistot se sběrem, frézování a odhrnování sněhu nebo rozmetání soli. V údržbě veřejných prostor se uplatní i traktory SOLIS nebo Farmtrac, přívěsy VEZEKO a sortiment dalších vystavovatelů.

Tradičním vystavovatelem veletrhu TECHAGRO je WTC Písečná, výrobce zemědělské a komunální techniky. Do portfolia společnosti patří traktorové návěsy a přívěsy BIG nebo traktorové nosiče kontejnerů PORTÝR. Dalšími vystavovateli komunální techniky jsou například firmy Laski nebo TomiTruck.

Jako každý rok jsou připravené výhodné podmínky pro skupinové návštěvy (autobusové zájezdy), které mají od neděle do středy snížené vstupné, ve čtvrtek pak dokonce vstup zdarma. Pro individuální návštěvníky je nejvýhodnější nákup vstupenky přes web, kde lze koupit vstupenku za 170 korun. Více informací najdete na www.techagro.cz.

Ilustrační foto archiv/Veletrhy Brno