15.03.2022 | 08:03

Lesnictví a myslivost na výstavišti v Brně

Lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA se kvapem blíží. Uskuteční se již zanedlouho – ve dnech od 3. do 6. dubna 2022 na brněnském výstavišti.

V minulých letech se tyto akce konaly souběžně s veletrhem zemědělské techniky TECHAGRO, který je naplánovaný na rok 2024. SILVA REGINA a BIOMASA se budou konat v obvyklém termínu od neděle do středy a také jejich umístění je tradiční – expozice najdete v pavilonu Z a na přilehlých volných plochách.

Do lesa i pro obce

Na veletrh SILVA REGINA je přihlášených přes 100 firem, které obsadí bezmála 9000 m2 plochy. Seznam vystavovatelů je k dispozici na webových stránkách akce. Zastoupené jsou všechny hlavní obory, především lesnická technika. Představí se harvestory, nakladače, vyvážecí soupravy, traktory včetně lesních nástaveb, navijáky a další zařízení pro přibližování dřeva, k tomu například řetězové a pásové pily. Vystavovatelé přivezou do Brna také techniku pro prvotní zpracování dřeva, například štěpkovače nebo štípací stroje. Chybět nebude ani komunální technika.

Mysliveckou část veletrhu najdou návštěvníci v pavilonu Z. Tradičně se zaměří na prodej potřeb pro myslivost a pobyt v přírodě. Návštěvníci si budou moci nakoupit především oblečení, vystaveny budou také zbraně, optika a další související sortiment. Připravuje se také doprovodný program, a to jak na pódiu v centrální části pavilonu Z, tak formou výstav.

Obnovitelné zdroje energie

Jedním z hlavních témat veletrhu BIOMASA budou kotlíkové dotace. Návštěvníci pavilonu Z samozřejmě najdou na jeho ploše vystavovatele z oblastí obnovitelných zdrojů energie – například využití dřevní hmoty, zemědělské biomasy a vybavení pro bioplynové stanice.

Doprovodný program veletrhu BIOMASA se bude odehrávat jednak v expozicích vystavovatelů, kde se budou rovněž po celou dobu akce předvádět stroje. Přednášky na pódiu v pavilonu Z se budou věnovat uplatnění dřevní hmoty nižší kvality pro energetické účely, parametrům pro výběr kotle pro biomasu, možnostem využití kůrovcového dřeva a přípravě energetické štěpky. Další velkou oblastí, na kterou se zaměří doprovodný program veletrhu BIOMASA, je kompostování. Program je určený jak pro zájemce zejména o energetické využití biomasy v menším měřítku, tak například pro představitele měst, obcí nebo výrobních provozů.

Slevy pro skupiny

Součástí veletrhu SILVA REGINA bude včelařská výstava a prodej regionálních a farmářských potravin. Připravuje se ukázka hospodářských zvířat na volné ploše.

I pro letošní ročník pořadatelé připravili výhodné podmínky skupinovým návštěvám (autobusovým zájezdům), které mají od neděle do úterý snížené vstupné, ve středu pak dokonce vstup zdarma. Pro individuální návštěvníky je nejvýhodnější nákup vstupenky přes web.

Více informací najdete na www.silva-regina.cz.*

Foto archiv/Veletrhy Brno