20.12.2019 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svozové nástavby od firmy SIMED

Jak název článku naznačuje, je firma SIMED ze Dvora Králové nad Labem připravena a schopna dodat svým zákazníkům pro sběr a svoz odpadů různé typy svozových nástaveb a jejich modifikace, a to podle konkrétních potřeb uživatele.

Lisovací nástavby

Nejrozšířenější způsob sběru a svozu odpadů, obsahu odpadkových košů či pytlů je bezesporu systém s pomocí nástaveb s funkcí stlačování odpadu typ LN (obr. 1). Tyto nástavby se již dnes vyrábějí v širokém rozsahu velikostí, a to od 2,7 až do 6,5 m3 – podle velikosti a nosnosti nosiče.

Lisovací nástavby jsou vybaveny oboustrannými posuvnými dvířky pro výsyp obsahu košů a vhoz pytlů. Pro sběr odpadu z nádob o objemech 110, 120 a 240 l je nástavba osazena hydraulickým bočním vyklápěcím zařízením. Nově jsme tento typ vyrobili také v modifikaci pro jednoramenné hákové nosiče kontejnerů.

Nástavby na BRO

Speciální nástavby s typovým označením LNB (obr. 2) jsou určené pro sběr a svoz biologicky rozložitelných odpadů. Vyrábějí se ve dvou objemových variantách: 5 a 7 m3. Obě jsou osazeny zadním univerzálním vyklápěčem pro nádoby o objemech 110, 120, 240 a 1100 l. Sběrná vana je kompletně vyrobena z nerezové oceli, což zaručuje její dlouhou životnost při svozu chemicky agresivních bioodpadů.

Hákové nosiče kontejnerů

Pro potřeby zákazníků, kteří mají zavedený svoz odpadů s pomocí jednoramenných hákových nosičů kontejnerů, dodává firma SIMED vozidla Durso Multimobil s hákovým nosičem o výkonu 2,5 t od společnosti HYVA (obr. 3). Dále nabízíme možnost dodání hákových nosičů HYVA i na vozidla FUSO Canter.

Na tříděný odpad

Pro sběr a svoz tříděného odpadu, především skla, popřípadě plastu a papíru jsou určené kontejnerové systémy s typovým označením KOS. Pro sběr obsahu odpadových nádob o objemech 110, 120, 240 a 1100 l je kontejner osazen bočním univerzálním hydraulickým vyklápěcím zařízením.

Tyto kontejnerové systémy se vyrábějí v objemech 9 a 12 m3 a hodí se pro vozidla o celkové hmotnosti od 8 do 14 t, popřípadě pro traktorové přívěsy osazené různými typy jednoramenných hákových nosičů (obr. 4). Pro lepší odsun materiálu z místa výsypu, a to bez nutnosti sklopení celého kontejneru, je možné tuto nástavbu dovybavit posuvnou zadní stěnou.*

Podrobnosti na www.simed.cz.

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down