12.12.2018 | 07:12

Svážení odpadu na chytrý způsob

Současný vývoj ve svozu odpadů ovlivňují především nároky klientů na výkon, rychlost, kvalitu a cenu. Čím dál víc se ale rozšiřují rozmanité nové technologie, počínaje identifikací přes vážení až po inovativní řešení pro smart cities, tedy po česku chytrá města.

Nadnárodní holding TERBERG RosRoca má v Evropě hned několik výrobních společností: TERBERG (Nizozemsko) RosRoca (Španělsko), Dennis Eagle (Velká Británie), Eurovoirie (Francie) a HS Fahrzeugbau (Německo).

V portfoliu těchto firem najdeme ucelenou škálu techniky na svoz odpadu. Začíná nástavbami se zadním, bočním nebo předním plněním. Následuje široká nabídka vyklápěčů odpadových nádob a kontejnerů, a to s mechanickým či automatickým ovládáním, s možností integrovaného dynamického vážení, k tomu industriální vyklápěče pro velkoobjemové a podzemní. V nabídce nechybí ani myčky odpadových nádob, maloobjemové nástavby na svoz odpadu a zmíněná řešení pro smart cities.

„Holding TERBERG RosRoca je dominantním výrobcem odpadových technologií v Evropě a současně udává i světové trendy v segmentu technologií pro nakládání s odpady. Řadí se tak na první místo v celosvětovém měřítku,“ říká Filip Hachle, jednatel firmy HANES, která prodává výrobky TERBERG RosRoca v ČR a SR.

Nové požadavky pro systémy smart cities se objevují čím dál víc i v odpadovém hospodářství. Jedná se o trend naší doby. Zmínit lze moderní technologie pro sledování naplněnosti kontejnerů, řešení pro optimalizaci tras, navigaci včetně instrukcí pro obsluhu, kde se nádoba nachází, zda byla přistavena nebo není poškozena, až třeba evidenci naplněnosti nádoby nebo zjištěného nebezpečného odpadu. To vše prospívá rozvoji městského prostředí, podporuje udržitelný ekonomický vývoj a současně zvyšuje kvalitu života obyvatel.

„TERBERG RosRoca nabízí léty prověřená řešení. Sleduje a mnohdy i udává trendy, ale především vždy garantuje, že zákazník dostane opravdu funkční řešení. Holding také kontinuálně vylepšuje stávající produkty a vyvíjí nové. Velkou inovací jsou například elektricky poháněné automatické vyklápěče TERBERG, ideálně v kombinaci s hybridními vozy nebo ekologickými nosiči s alternativním pohonem CNG/LNG. Podvozky mohou být vybaveny systémem start stop, kdy po příjezdu na místo vyprázdnění kontejnerů zhasne motor, čímž se eliminují emise od spalovacích motorů i hluk,“ doplňuje Filip Hachle.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2018)