Účinná ochrana před teplem a jiskrami

Společnost MEWA vyvinula třetí variantu ochranného oblečení pro sváření. Nová bezpečná řada z kolekce MEWA Dynamic nabízí kromě účinné ochrany také volnost pohybu, pohodlí a slušivý vzhled i při náročné práci.

Svářeči potřebují speciální ochranné oblečení. Kdo sváří jen občas, potřebuje jiné vybavení než ten, který se této činnosti v práci věnuje neustále. Aby bylo možné vyhovět různým požadavkům zákazníků, vyvinula firma MEWA jako přední poskytovatel textilních služeb nové ochranné oděvy určené speciálně pro sváření. A to již dokonce ve třech variantách.

Připravila oblečení s názvem Flame Advanced, které se hodí při častějším svařování. Na trh bude uvedeno v polovině roku 2020. Ti, kteří jsou při své práci neustále vystaveni extrémním podmínkám, mohou využívat oděvy MEWA Dynamic Flame Extreme. Pevná látka nabízí dokonalou ochranu při tepelném zpracovávání kovů. Kolekce najde uplatnění ve strojírenství, automobilovém průmyslu, ocelářství, při konstruování různých zařízení nebo v loděnicích. Oděv MEWA Dynamic Flame je vhodný pro příležitostné sváření. Chrání před malými okujemi, při krátkodobém kontaktu i před plameny a sálajícím teplem. Elektrikáři a údržbáři, kteří svařují jen občas, totiž potřebují mít také dobré vybavení.

Toto rozdělení slouží pouze jako příklad. „Výběr vhodného ochranného oblečení se vždy řídí bezpečnostní analýzou pracoviště tak, jak ji vypracuje zaměstnavatel,“ vysvětluje Antonín Krejčí, jednatel MEWA Textil-Service s. r. o. Nový typ ochranného oděvu je tak dalším krokem v řadě Dynamic od společnosti MEWA. Vyznačuje se maximální volností při pohybu, pohodlným nošením a moderním vzhledem. „Ochranné oděvy ladí k běžnému pracovnímu oblečení. Všichni zaměstnanci tak mohou mít oblečení ve stejném stylu,“ doplňuje Antonín Krejčí.

MEWA nabízí oděvy na principu sharingu. Zákazníci tak mohou přenechat specialistům celou řadu úkolů od shánění oblečení až po jeho skladování nebo odbornou péči o textil. K tomu se přidává i možnost neustálého přizpůsobování potřebám klientů, například když někdo v týmu potřebuje další kalhoty, nebo přijde nový zaměstnanec či zaměstnankyně.

MEWA Textil-Management

Společnost MEWA se svými 45 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu.

O téměř 200 000 zákazníků z oblasti průmyslu, řemesla, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5600 zaměstnanců. Roku 2018 dosáhla skupina MEWA obratu 704 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu.

V listopadu 2013 se dostala MEWA mezi tři favority Německé ceny trvale udržitelného rozvoje v kategorii Německé produkty/služby. Loni byla již počtvrté oceněna nakladatelstvím Deutsche Standards Značkou století a podruhé byla roku 2015 vyznamenána jako Vedoucí světová značka.*

Další informace najdete na: https://www.mewa.cz/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down