Stejně jako loni vypsala také letos Nadace Tipsport speciální grantovou výzvu v celkové výši jednoho milionu korun. Bude rozdělená neziskovým organizacím vykonávajícím veřejně prospěšnou činnost v oblasti zdravotní a sociální péče, vzdělávání, kultury, ekologie, humanitární a charitativní účely na území Berounska.

Cílem grantu je především rychlá a efektivní pomoc neziskovým organizacím, aby mohly v současné náročné situaci způsobené koronavirovou pandemií i nadále financovat své projekty, pomáhat lidem v nouzi a věnovat se společensky důležitým aktivitám.

„Když jsme loni vypsali grantovou pomoc neziskovým organizacím na Berounsku, tak jsme doufali, že letos to už nebude potřeba. Realita však ukazuje, že tomu tak není, a proto jsme tady, abychom opět pomohli. Moc si vážíme práce, kterou tyto organizace na Berounsku dělají,“ uvedla Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport. O finanční podporu z grantu s názvem Pomoc neziskovkám na Berounsku 2021 lze prostřednictvím webových stránek nadace zažádat až do 2. prosince 2021.

Na loňskou grantovou výzvu Nadace Tipsport reagovalo 22 místních organizací. Sedmnáct z nich splnilo podmínky udělení grantu a nadace všem žadatelům vyhověla. Dohromady bylo vyplaceno rovných 784 974 korun. Mezi žádostmi se objevily organizace pomáhající dětem, seniorům, nemocným, postiženým, ale i zvířatům. Rozsah pomoci se pohyboval od 25 do 50 tisíc, ve dvou případech Nadace Tipsport dokonce přispěla částkou sto tisíc korun. Sdružení a spolky často žádaly o dezinfekční a ochranné prostředky pro zaměstnance i klienty, jiné o pomoc s náklady na provoz, jakou jsou nájmy či nákup pohonných hmot. Některé organizace z důvodu pandemie musely začít fungovat online, a žádaly tak o podporu při tvorbě videokurzů nebo online přednášek.*

Finančním grantem ve výši několika desítek tisíc korun podpořila berounská Nadace Tipsport výsadbu nových třešňových a švestkových stromů ve středočeské Chodouni. Přispějí značnou mírou ke zklidnění větru a zadržování vody v romantické krajině Levandulového údolí.

Toto místo je unikátní především pěstováním levandule chodouňské v BIO kvalitě s prokazatelnými účinky na zdraví a psychickou pohodu. Výsadba dalších šedesáti ovocných stromů je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky během nadcházejících pěti let deset milionů nových stromů.

Nadace Tipsport se už od svého založení zaměřuje především na podporu takových projektů, které dávají životní smysl nejen jejich provozovatelům, ale které jsou také současně prospěšné pro celý region. "Při příležitosti mezinárodního Dne Země jsme se proto rozhodli finančně podpořit a se zakladateli projektu Levandulové údolí také společnými silami vysadit nové stromy na tomto jedinečném místě uprostřed brdských lesů a proslulých vápencových moří,” dodává Lucia Štefánková (foto), ředitelka Nadace Tipsport.

Environmentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku spustila například z pozice generálního partnera iniciativy Sázíme budoucnost osvětovou komunikační kampaň s názvem „Jeden Čech, jeden strom“, která má motivovat další lidi k zapojení se do tohoto projektu a současně také podpořit registraci nových výsadeb. Ústředním motivem kampaně je propojení obličeje „běžných“ i známých lidí s korunami stromů. K dnešnímu dni je do projektu zaregistrováno již 1 075 248 stromů.

Den Země se každoročně slaví po celém světě 22. dubna. Připomínáme si tak v poslední době aktuální problematiku ekologie a dopadů chování člověka na životní prostředí.*

(Foto Tomáš Skuhra)

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down