Ke Dni Země s novým ovocným sadem

Finančním grantem ve výši několika desítek tisíc korun podpořila berounská Nadace Tipsport výsadbu nových třešňových a švestkových stromů ve středočeské Chodouni. Přispějí značnou mírou ke zklidnění větru a zadržování vody v romantické krajině Levandulového údolí.

Toto místo je unikátní především pěstováním levandule chodouňské v BIO kvalitě s prokazatelnými účinky na zdraví a psychickou pohodu. Výsadba dalších šedesáti ovocných stromů je součástí celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost, jejímž cílem je vysázet na území České republiky během nadcházejících pěti let deset milionů nových stromů.

Nadace Tipsport se už od svého založení zaměřuje především na podporu takových projektů, které dávají životní smysl nejen jejich provozovatelům, ale které jsou také současně prospěšné pro celý region. "Při příležitosti mezinárodního Dne Země jsme se proto rozhodli finančně podpořit a se zakladateli projektu Levandulové údolí také společnými silami vysadit nové stromy na tomto jedinečném místě uprostřed brdských lesů a proslulých vápencových moří,” dodává Lucia Štefánková (foto), ředitelka Nadace Tipsport.

Environmentálním tématům se Nadace Tipsport věnuje dlouhodobě. Na podzim loňského roku spustila například z pozice generálního partnera iniciativy Sázíme budoucnost osvětovou komunikační kampaň s názvem „Jeden Čech, jeden strom“, která má motivovat další lidi k zapojení se do tohoto projektu a současně také podpořit registraci nových výsadeb. Ústředním motivem kampaně je propojení obličeje „běžných“ i známých lidí s korunami stromů. K dnešnímu dni je do projektu zaregistrováno již 1 075 248 stromů.

Den Země se každoročně slaví po celém světě 22. dubna. Připomínáme si tak v poslední době aktuální problematiku ekologie a dopadů chování člověka na životní prostředí.*

(Foto Tomáš Skuhra)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down