Další milion pro neziskové organizace

Stejně jako loni vypsala také letos Nadace Tipsport speciální grantovou výzvu v celkové výši jednoho milionu korun. Bude rozdělená neziskovým organizacím vykonávajícím veřejně prospěšnou činnost v oblasti zdravotní a sociální péče, vzdělávání, kultury, ekologie, humanitární a charitativní účely na území Berounska.

Cílem grantu je především rychlá a efektivní pomoc neziskovým organizacím, aby mohly v současné náročné situaci způsobené koronavirovou pandemií i nadále financovat své projekty, pomáhat lidem v nouzi a věnovat se společensky důležitým aktivitám.

„Když jsme loni vypsali grantovou pomoc neziskovým organizacím na Berounsku, tak jsme doufali, že letos to už nebude potřeba. Realita však ukazuje, že tomu tak není, a proto jsme tady, abychom opět pomohli. Moc si vážíme práce, kterou tyto organizace na Berounsku dělají,“ uvedla Lucia Štefánková, ředitelka Nadace Tipsport. O finanční podporu z grantu s názvem Pomoc neziskovkám na Berounsku 2021 lze prostřednictvím webových stránek nadace zažádat až do 2. prosince 2021.

Na loňskou grantovou výzvu Nadace Tipsport reagovalo 22 místních organizací. Sedmnáct z nich splnilo podmínky udělení grantu a nadace všem žadatelům vyhověla. Dohromady bylo vyplaceno rovných 784 974 korun. Mezi žádostmi se objevily organizace pomáhající dětem, seniorům, nemocným, postiženým, ale i zvířatům. Rozsah pomoci se pohyboval od 25 do 50 tisíc, ve dvou případech Nadace Tipsport dokonce přispěla částkou sto tisíc korun. Sdružení a spolky často žádaly o dezinfekční a ochranné prostředky pro zaměstnance i klienty, jiné o pomoc s náklady na provoz, jakou jsou nájmy či nákup pohonných hmot. Některé organizace z důvodu pandemie musely začít fungovat online, a žádaly tak o podporu při tvorbě videokurzů nebo online přednášek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down