27.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolehlivost vychází z pevných základů

Multifunkční komunální vozidlo Bokimobil německého výrobce Kiefer GmbH již není na českém trhu novinkou. Již desítky uživatelů těží z jeho předností v každodenním provozu a noví zájemci jsou při bližším seznámení se strojem překvapeni odlišnostmi v koncepci a způsobu výroby, jimiž se tato značka liší od konkurence.

 

Bokimobil uveze více, a to řečí kilogramů i metrů. Lze si ho totiž objednat v celkové hmotnosti až 6500 kg (k dispozici jsou rovněž verze 4, 5, 6 tun) a současně také v našich končinách ve velmi populární legislativní hmotnosti 3,5 tuny pro obsluhu s řidičským oprávněním skupiny B.

Výše popsané argumenty lze stejně aplikovat i na menšího sourozence – Bokimobil mini, který při velmi kompaktních rozměrech disponuje skvělou nosností 1,5 tuny, dále výbornou manévrovatelností i příznivou cenou. Z hlediska využití pro údržbu komunikací jde u nás hlavně o velmi zajímavou alternativu ke klasickému řešení v podobě komunálního malotraktoru, proti kterému má Bokimobil mini vynikající poloměr otáčení, snadné řízení a přitom integrovanou korbu na šasi. Je však dvoumístný se skvělým prostorem pro posádku a umožňuje tak rychlé přesuny dvoučlenných pracovních čet, což malotraktor nikdy nenabídne.

Mininakladač Jumbo slouží především pro manipulační práce v malých a členitých prostorech, jako jsou sklady, sběrné dvory nebo skládky. K tomu je určena velmi široká paleta různých úchytných systémů s podporou vysoké manévrovatelnosti, kompaktních rozměrů, ovládání multifunkčním joystickem a také pomocná osa se dvěma koly pro otáčení na místě. Díky ní Jumbo neničí podklad ani nezanechává stopy od pneumatik.*

Více v Komunální technice 6/2016

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down