03.10.2023 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spolehliví pomocníci bez emisí a hluku

Často diskutovaným tématem bývá v posledních několika letech elektromobilita a využití strojů a zařízení na bateriový pohon v technických službách. Vývoj jde v tomto směru jednoznačně dopředu a možnosti nasazení techniky poháněné elektromotory se rozšiřují. Důkazem je i zvyšující se zájem o produkty, které má ve svém portfoliu společnost Energy Adventure.

 Přitom k úspěchu na trhu pomohla zpočátku tak trochu náhoda. „Zhruba v roce 2010 jsme na pozemku o rozloze deseti hektarů testovali pro soukromé účely elektrické tříkolky připomínající rikši. Líbily se nám a při přepravě nákladu se osvědčily, jen jsme nevěděli, zda bude o takovýto produkt na trhu zájem. Na tuzemském trhu nic podobného nebylo, a tudíž neexistovala ani žádná prodejní síť. Poptávku a případnou zvědavost potenciálních uživatelů jsme se rozhodli vyzkoušet pro segment užitkových vozidel poněkud netradičně na hojně navštěvovaných poutích pořádaných každoročně v blízkém okolí. A výsledek nás příjemně překvapil, jelikož stánkový prodej zaznamenal úspěch a za den jsme získali i 15 objednávek na nové elektrické tříkolky. Brzy tedy nazrál čas k zamyšlení co dál. Objíždět jarmarky jsme pochopitelně donekonečna nechtěli a zároveň jsme si uvědomovali, že prodejem vztah se zákazníkem nekončí a o prodané stroje je třeba pečovat a zajistit jejich servis i dostatek potřebných náhradních dílů. Dalším krokem tedy muselo nutně být postupné budování prodejní a servisní sítě. První kusy testovaných tříkolek fungovaly od uvedení na trh v roce 2010 tři roky absolutně bez problémů a rostl zájem o další, proto jsme se rozhodli tomuto produktu naplno věnovat. Dá se tedy říci, že na tuzemském trhu působíme již deset let,“ vzpomíná Jan Berka, jednatel společnosti Energy Adventure.

Energy Adventure na vzestupu

Ostatně ani název firmy nespadl z čistého nebe. Elektrické tříkolky se původně prodávaly jako pracovní vozidla, ale jelikož firma chtěla expandovat i na zahraniční trhy, bylo třeba vymyslet srozumitelnější a jednoznačnější pojmenování pro produkty, které mají sloužit jako pracovní i volnočasové, což název Energy Adventure vystihuje. „Chceme oslovit širokou škálu uživatelů zahrnující profesionály používající naše stroje takřka denně i zájemce, kteří je budou využívat pouze příležitostně. Proto musíme nabízet techniku za rozumnou pořizovací cenu, ale přitom spolehlivou a s dostatečnou výdrží. Náš první nabízený produkt, elektrická tříkolka, má v tomto směru velký potenciál. Stroj pracující bez emisí a bezhlučně se uplatní při transportu nejrůznějšího materiálu v technických službách, průmyslových i rekreačních areálech, v zahradnictví, využít jej mohou pořadatelé nejrůznějších kulturních a sportovních akcí, tříkolka je oblíbená i v zoologických zahradách i jako hobby stroj. Zkrátka všude tam, kde je hluk nežádoucí a je kladen důraz na jednoduché ovládání, nízké provozní náklady, vysokou manévrovatelnost a nízké emise,“ vysvětluje Jan Berka.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2023.

1 – Zázemí se sklady smontovaných strojů i náhradních dílů má firma Energy Adventure v Buku nedaleko Milína u Příbrami

2 -  Elektrické tříkolky prodává a servisuje firma již deset let

3 – Vlajkovou lodí je model Advento Maxi

4 – Zdvih korby je ve standardu manuální, na přání je možná instalace systému hydraulického sklápění

5 – Hydraulický zvedák korby

6 – Standardní baterie zaručují dojezd 40 až 50 km

7 – Elektrické čtyřkolky 4GO nabízejí pohodlnou a bezpečnou přepravu nejen osobám s omezenou schopností pohybu

8 – Letošní novinkou v sortimentu jsou elektrické vozíky Busy Bee

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down