Všestranná elektrická vozidla z Čech

Na Příbramsku v Buku u Milína sídlí česká společnost Energy Adventure s. r. o., která se specializuje na montáž a prodej užitkových elektrických vozidel. Nabídku tvoří tříkolky Advento a Advento Maxi, skútr 4GO a pracovní vozíky BUSY BEE. Stroje nacházejí uplatnění od komunálních služeb, přes zemědělství, stavebnictví, průmyslové objekty, až po vinaře, sadaře, ale i hobby zahrádkáře.

„Na trhu působíme deset let a za tu dobu jsme si vybudovali postavení předního prodejce užitkových elektrických vozidel. Výhodou našich strojů je jejich univerzálnost, snadné ovládání, téměř nulová údržba a nízké provozní náklady,“ říká Jan Berka, jednatel společnosti Energy Adventure s. r. o.

Do města i lesa

Mezi zákazníky nejoblíbenějšími produkty jsou univerzální elektrické tříkolky Advento a Advento Maxi (obr. 1). Jsou osazené elektromotorem o výkonu 850 W, energii dodává bezúdržbová 48 V VRLA-GEL baterie. Na jedno nabití jsou schopné ujet 40 až 50 km.

Maximální rychlost Adventa je 24 km/h a Adventa Maxi 28 km/h. K dispozici je jedna rychlost vpřed a jedna vzad. Advento Maxi má dále redukci rychlosti s možností zařadit vysoký nebo nízký rychlostní stupeň podle potřeby.

Nosnost Adventa je 150 kg, Adventa Maxi 400 kg. Model Maxi je rozměrově o pár centimetrů delší a širší a lze jej na přání osadit i SPZ. Tichý chod elektromotoru dělá z tříkolek vhodný stroj ke zvířatům a do stájí. Přínosem pro životní prostřední je nulová uhlíková provozní stopa.

Pro život bez omezení

Elektrický skútr 4GO (obr. 2) nachází uplatnění všude tam, kde je vyžadována rychlá a efektivní mobilita, například ve výrobních areálech. Využívají jej ale také senioři či osoby s omezenou schopností pohybu. Stroj o výkonu 500 W je osazený 60V bezúdržbovou baterií složenou z pěti článků po 12 V. Na jedno nabití ujede až 40 km.

Celková nosnost je 140 kg. maximální rychlost 24 km/h. Pro 4GO je charakteristické snadné ovládání a řada bezpečnostních prvků (např. brždění elektromotorem). Na přání lze skútr vybavit registrační značkou.

Šetří energii osob

Loni zařadila firma do své nabídky elektrické vozíky BUSY BEE. Jsou vybavené 250 a 350W elektrickými motory napájenými baterií složenou ze dvou 12V článků s kapacitou 15 Ah. Výdrž se pohybuje od čtyř do osmi hodin.

Vozíky mají automatickou uzávěrku diferenciálu a přepínač řazení s vysokým a nízkým stupněm rychlosti. Při vysokém se pohybují rychlostí 5 km/h vpřed a 3 km/h vzad, při nízkém 3,5 km/h vpřed a 2 km/h vzad.

K dispozici jsou tři typy strojů: s korbou o objemu 180 l, se zvedací plošinou do výšky až 50 cm a s nastavitelnou pracovní plochou pro převoz objemných nákladů. Maximální nosnost vozíků je 400, respektive 500 kg. Uplatnění nacházejí od průmyslových závodů a skladů až po zemědělce a drobné zahradníky.

Splněný dětský sen

U Energy Adventure nepřijdou zkrátka ani ti nejmenší. Firma nabízí dětské e-motorky PUSH (obr. 3) s dojezdem až 15 km a regulovatelnou rychlostí. Děti tak bez problému udrží tempo s rodiči. PUSH je k dispozici ve dvou velikostech (MINI a MAXI).

***

Kompletní produktová nabídka společnosti Energy Adventure bude k vidění na Zemi Živitelce v Českých Budějovicích od 24. do 29. srpna 2023. Kdo se chce o jednotlivých strojích dozvědět více, je srdečně zván do zeleno-bílého stanu na ploše 410.*

Energy Adventure s. r. o., foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down