01.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S novou generací autobusů Interlink

V posledních několika letech byla prezentovaná nová generace autobusů Scania. Tuto rodinu nyní doplnilo vozidlo Scania Interlink. Využití najde především v městském prostředí a v meziměstské dopravě.

Má nový podvozek a karoserii a nabízí úsporu paliva až 8 % spolu se širokou škálou možností specifikace, pokročilými bezpečnostními prvky, novými službami týkajícími se zajištění maximální doby provozuschopnosti a výrazně modernizovaným prostorem pro řidiče. Vysoká flexibilita autobusu nabízí mnoho možností, pokud jde o délku vozidla a uspořádání jeho interiéru, zavazadlové prostory, konfigurace dveří, klasifikaci, pohonné jednotky a další.

Nové možnosti zahrnují delší dvounápravové autobusy se zvýšenou kapacitou pro cestující i kratší autobusy na plyn. „Součástí flexibility je také široká nabídka nízkouhlíkových pohonných jednotek. Nabízíme varianty na bionaftu (FAME), HVO, bioplyn a hybridní varianty, které v dnešní době výrazně snižují emise CO2,“ říká Karolina Wennerblomová, ředitelka produktového managementu, autobusy a autokary Scania.

Nezapomíná se ani na pracovní prostředí řidiče. Jeho prostor má vynikající ergonomii a dosažitelnost všech prvků, vylepšenou klimatizaci a také bezpečnostní výbavu. Výhled a velký poloměr otáčení přispívají ke skvělým jízdním vlastnostem. Pokročilé asistenční systémy řidiče (ADAS) poskytují řidiči dobrou kontrolu nad vozidlem díky vylepšenému asistovanému ovládání, řízení a brzdění. To spolu se systémem Scania Zone, který zajišťuje dodržování rychlostních limitů řidičem v okolí škol i jinde, zvyšuje bezpečnost a pomáhá minimalizovat nehody, což rovněž pomáhá předcházet zbytečným nákladům.

Vozidlo Scania Interlink je vysoce energeticky účinné a díky lepší účinnosti motoru a převodovky výrazně šetří palivo, a to až o 8 %, přičemž nová funkce stop/start a tempomat přispívají k dalšímu snížení spotřeby. Vozidlo má šetrné nezávislé přední odpružení, které zlepšuje jízdní komfort a zároveň zvyšuje nosnost o 500 kg. Vozidlo je navrženo tak, aby se omezilo poškození a předešlo deformaci součástí, jako je systém řízení, systém následné úpravy výfukových plynů nebo baterie, což je rozhodující pro minimalizaci prostojů a nákladných oprav. Doba provozuschopnosti se dále prodlužuje díky snadno vyměnitelným rohům předního nárazníku, lepší možnosti čištění a v neposlední řadě díky kompatibilitě vozidla s aktivním systémem pro flexibilní údržbu Scania podle dat získávaných v reálném čase.

Exteriér má moderní vzhled díky větším bočním oknům, bi-halogenovým a bi-LED světlometům a novým bočním a zadním světlům. Elektricky posuvné dveře přispívají k delší době provozuschopnosti a nižším nákladům na údržbu a nové materiály v interiéru snižují hlučnost. Klimatizační systém minimalizuje spotřebu energie bez ohledu na klimatické podmínky. To spolu s novým a světlejším interiérem přispívá ke zvýšení atraktivity pro cestující. „Scania Interlink jistě osloví provozovatele s vysokými nároky. A aspekt udržitelnosti jen umocňuje celkový dojem,“ uzavírá Wennerblomová.

S vozem Scania Interlink nabízí výrobce novou řadu autobusů pro městský provoz. Od prvního představení v roce 2019 dochází k průběžným modernizacím, kromě jiného se zařazením technologie BEV, kde dochází ke zlepšení kapacity baterií a dojezdu.

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down