23.11.2022 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Scania na veletrhu Czechbus představuje nový model autobusu Fencer

Na výstavišti v pražských Letňanech odstartoval včera, tedy 22. listopadu 2022. již 11. ročník středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, telematiky a servisní techniky Czechbus. Scania na něm poprvé české veřejnosti prezentuje svůj nový model Fencer.

„Těší nás, že můžeme náš nový model autobusu poprvé představit právě na veletrhu Czechbus, kde si ho budou moci prohlédnout nejen naši obchodní partneři, ale i široká veřejnost,“ říká Lukáš Martinů, manažer prodeje autobusů Scania CZ & SK. Nová modelová řada Fencer nabízí vysokou kvalitu za přijatelnou cenu. Podobně jako zájezdové autobusy řady Touring je i Fencer výsledkem několikaletého společného vývoje inženýrů značek Scania a Higer.

Autobus tak spojuje kvalitní provedení s výhodnou cenou. „Fencer je postavený na zcela nové platformě jako nejnovější generace modelů Citywide a Interlink,“ upřesňuje Martinů. Nechybí mu tedy například pokročilé asistenční systémy, moderní naftové, nebo plynové motory a chystají se rovněž elektrifikovaná provedení: hybrid a čistý bateriový elektromobil.

„V podobě Fenceru uvádíme na trh vozidlo, které lze na míru přizpůsobit potřebám českých zákazníků nejen co se pohonného ústrojí týká. Budeme mít verze nejrůznějších délek se dvěmi, nebo třemi nápravami,“ doplňuje Martinů. Kromě typu f1 se sníženým nástupem je v nabídce rovněž meziměstský model f6.

V expozici Scanie je Fencer vystavený ve verzi f1 se sníženým nástupem a s naftovým motorem o objemu devíti litrů. „Zvolili jsme takovou podobu stánku, aby korespondovala s originálním, ale současně jednoduchým, moderním designem autobusu. Připomíná tedy velkoměstskou zastávku, kde si návštěvníci mohou snadno prohlédnout veškeré informace na elektronické obrazovce. Posedět je možné přímo v interiéru autobusu,“ říká mluvčí společnosti Scania Czech Republic Martin Přibyl. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout i moderní pojetí pracoviště řidiče na palubě Fenceru.

„Máme na co navazovat. Loni získala Scania druhé místo v soutěži Top Expo za podobu svého stánku na veletrhu Czechbus,“ připomíná Přibyl.*

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down