24.10.2022 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Scania na Baumě: nové motory pro pohonná řešení

Prestižní veletrh stavebních strojů a techniky Bauma odstartoval dnes v Mnichově. Scania na něm vůbec poprvé veřejnosti představuje svou novou platformu řadových motorů.

Firma přivezla několik produktů, mezi nimi 13litrový motor DC13 nové generace, který je určený pro průmyslové použití a výrobu elektřiny. V expozici vystavuje také elektromotor a baterie, obojí určené pro elektrifikovaná pohonná řešení. Scania je známá jako spolehlivý dodavatel motorů pro pohonná řešení a její nové produkty jsou nyní vyvinuty s ještě větším důrazem na udržitelnost.

Nedílnou součástí nabídky Scania jsou i digitální služby konektivity navržené tak, aby motor podával ve stroji, který pohání, špičkový výkon a současně se mu dostalo té nejlepší údržby a podpory. Tyto služby jsou dnes přirozenou součástí dodávek.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet novou generaci 11litrového motoru DC11 prostřednictvím rozšířené reality. Přítomnost nové motorové platformy na veletrhu patří k jeho zlatým hřebům. „Jedná se o naše dosud nejúspornější motory. Mají vyšší točivý moment, větší výkon a až o 50 % delší životnost,“ říká Pär Olof Åhlin, produktový manažer Scanie pro oblast Power Generation.

Nová platforma motorů nabízí stejný výkon a spolehlivost, na kterou jsou zákazníci zvyklí, ale navíc přináší snížení emisi CO2. „Chceme se podílet na tvorbě udržitelnější budoucnosti a zaujmout vedoucí postavení, které máme mezi nákladními vozidly a autobusy, i v oblasti průmyslových motorů,“ dodává Åhlin.

Na udržitelnost se začalo hledět i v oblasti stavební techniky. Platí, že dokud se budou používat spalovací motory – a v dohledné době budou –, musí se snižovat jejich dopad na klimatickou změnu. To je důvod, proč se Scania zaměřuje na jejich vliv na klima. „Všimnete si toho u nejrůznějších stavebních nebo důlních strojů poháněných motory Scania. Tato změna myšlení je naprosto evidentní v případě naší nové platformy řadových motorů,“ říká Mert Uzel, produktový manažer Scanie po průmyslové motory.

Veletržní premiéra nových motorů se uskuteční u stánku Scanie již zítra, 25. října v 11:30 hodin. Zájemci získají podrobnosti o veškerém sortimentu a mohou o nich pohovořit s experty společnosti Scania.*

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down