02.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Scania Co2ntrol Cup 2022

Po přestávce zaviněné koronavirovou pandemií přichází Scania opět s oblíbenou soutěží pro majitele a řidiče nákladních vozidel CO2NTROL CUP. Češi patří v ekonomické jízdě dlouhodobě k absolutní světové špičce a potvrdili to i během minulého ročníku. Také letos se bude během tří měsíců vyhodnocovat skóre Scania Driver Support, přepravní výkon a další důležitá kritéria ovlivňující ekonomiku a bezpečnost provozu.

Během posledního ročníku soutěže SCANIA CO2NTROL CUP se v ČR podařilo 758 soutěžním vozidlům ušetřit během tří měsíců přes 50 tisíc litrů nafty, což při uvažované průměrné ceně 45 Kč/l dělá 2,25 milionu korun! Od začátku soutěže ale nešlo jen o snížení spotřeby a nižší emise. Scania je pověstná také svou bezpečností a právě předvídavost a plynulost jízdy má velký vliv na bezpečnost provozu.

Firma vychází vstříc požadavkům řidičů tak, aby soutěž nezasahovala do prázdninového období.  CO2NTROL CUP potrvá do 30. června letošního roku. Bude se hodnotit řada kritérií: skóre Scania Driver Support, přepravní výkon vypočítaný jako násobek hmotnosti soutěžní soupravy a ujetých kilometrů vydělený počtem litrů spotřebovaného paliva, volnoběh, spotřeba paliva a další měřitelné údaje ovlivňující ekonomiku provozu. Pro zajištění objektivního průběhu soutěže musí každé registrované vozidlo ujet minimálně 5000 km měsíčně. Do klání se mohou zapojit všechna vozidla Scania s komunikátorem C200 nebo C300 (vyrobená po 7/2011). Protože se vyhodnocují on-line data přímo z vozidla, nemusí řidiči absolvovat žádné speciální úkoly nebo trasy.

Soutěžit se letos bude o dva typy výher. Každý měsíc bude vyhlášený nejúspěšnější řidič, který získá voucher v hodnotě 150 EUR na zboží z webshopu Scania. Pro nejlepších 15 řidičů za celé období soutěže je pak připraven závěrečný večírek. Tři absolutně nejlepší se pak mohou těšit na zájezd do výrobního závodu Scania ve Švédsku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down