29.07.2020 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S obhajobou mezinárodního ocenění

Společnost Bobcat oznámila, že její kompaktní pásový nakladač T590 podruhé za sebou obdržel ocenění LCO Award za nejnižší náklady na vlastnictví ve své kategorii. V roce 2018 tuto cenu získal model MT55. Bobcat tak prokázal své dominantní postavení tři roky po sobě.

Smykem řízený nakladač Bobcat S70 se v roce 2020 v soutěži LCO Award také vyznamenal, když zvítězil ve své kategorii již třetím rokem po sobě. Nejmenší nakladač společnosti získal také ocenění HRV Award za nejvyšší zůstatkovou hodnotu za rok 2020, což je důkazem trvanlivosti a kvality strojů značky Bobcat. Ocenění HRV Award za minulý rok potom obdržel model Bobcat MT55.

Motivace pro budoucnost

K pokračující úspěšnosti strojů Bobcat v soutěžích LCO a HRV Award říká Jiří Karmazín, produktový manažer pro nakladače společnosti Doosan Bobcat pro oblast EMEA: „Ocenění hovoří sama za sebe. Jsme hrdí na to, že jsme je získali opakovaně. Svědčí o vynikající kvalitě a odolnosti našich strojů a dokládají, proč je značka Bobcat již více než šedesát let lídrem v segmentu kompaktních nakladačů. Tato ocenění nás motivují, abychom nadále vylepšovali své produkty a přinášeli na trh inovace.“

Nakladače Bobcat T590 a S70

Pásový nakladač Bobcat T590 patří do řady, která se může pochlubit osvědčenou spolehlivostí a kvalitou konstrukce. Kompaktní velikost, skvělá manévrovatelnost a vysoká stabilita z něj činí dokonalého pomocníka pro mnoho různých úkonů v náročných podmínkách. K jeho všestrannosti a oblíbenosti přispívá široká nabídka příslušenství.

Představení nakladačů nové řady M v roce 2020 ukazuje na snahu společnosti Bobcat trvale zlepšovat své nejprodávanější. Letos dojde k vylepšení všech kompaktních nakladačů řady 500. S novými motory Stage V získávají zákazníci vyšší točivý moment i lepší výkon. Nižší hlučnost, klimatizované kabiny, hydraulika s vysokým průtokem a snazší přístup pro údržbu akumulátoru jsou dalšími přínosy této řady, která naváže na úspěch současných modelů.

Model S70 je nejmenší v řadě smykem řízených nakladačů Bobcat. Díky malým rozměrům ho lze používat na pracovišti s úzkými vjezdy, bránami, uličkami nebo průjezdy. S motorem vyhovujícím emisní normě Stage V lze tento stroj provozovat i na místech s nejpřísnějším omezením emisí. Ideální je pro práci v těsných prostorech, v nichž nemohou větší stroje efektivně manévrovat.

Rozhodují empirická data

V návaznosti na nejmenší model nakladače S70 a jeko důkaz svého závazku k inovacím Bobcat na nedávné výstavě Conexpo v Las Vegas představil koncepci elektrického nakladače S70e. Stroje s tímto typem pohonu mají potenciál přinést revoluci do oboru kompaktních zařízení. Bobcat se chystá stát se první společností, která vyrobí zcela elektrický nakladač.

LCO a HRV Award jsou jediná ocenění svého druhu v oboru, která jsou založena na empirických datech týkajících se dlouhodobých nákladů na těžké a kompaktní stroje. Soutěž pořádá organizace EquipmentWatch, světová špička v oblasti dat, softwaru a znalostí týkajících se oboru těžké techniky.

Nominované stroje jsou hodnoceny v 15 různých kategoriích, v nichž jsou posuzovány nejnižší náklady na vlastnictví v průběhu pěti let. Držitelem ocenění HRV Award (Highest Retained Value) je model, který je v rámci daného typu zařízení navržen tak, aby si po pěti letech provozu zachoval nejvyšší procentuální podíl své původní hodnoty.

Celkové náklady na vlastnictví, Lowest Cost of Ownership (LCO) jsou potom jedním z nejdůležitějších prvků, které berou zákazníci v úvahu při nákupu strojů.*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down