Roste zájem o regionální elektrická vozidla

Scania představila svou novou generaci regionálních elektrických vozidel loni v červnu. Od té doby již eviduje na 640 objednávek a vidí i znatelný příklon zákazníků k bezemisním řešením.

„Víme, že s naší širokou paletou elektrifikovaných vozidel můžeme nabídnout udržitelné a lokálně bezemisní řešení pro celou řadu našich zákazníků,“ říká Fredrik Allard, šéf programu pro elektrifikaci ve Scanii.

Firma již eviduje 640 objednávek a další přibývají. Je tedy patrné, že parametry elektrického regionálního nákladního vozidla pokrývají potřeby zákazníků, kteří chtějí elektrifikovat své flotily. Automobil má baterie s instalovanou kapacitou 624 kWh a na jedno nabití zvládne ujet až 350 kilometrů s plným zatížením. Pro elektrická vozidla jako taková a možnost jejich nasazení v regionálním provozu to znamená zásadní změnu.

„Množství objednaných elektrických vozidel tohoto segmentu předčilo naše očekávání. Jsme v kontaktu s takřka 140 zákazníky, kteří začali vozy ve své flotile obměňovat za elektrická. Nepocházejí přitom jen z Evropy, ale i z Mexika. Někteří si navíc objednali více než 40 vozidel,“ pokračuje Allard.

Italská přepravní společnost Gruber Logistics si objednala téměř 30 elektrických nákladních vozů. „Scania udělala důkladnou analýzu našeho provozu a nabídla nám kompletní řešení, včetně dobíjení, které perfektně sedlo našim potřebám. Tato regionální elektrická vozidla jsou jen začátkem. Jsme ale extrémně nadšení z toho, že se společně se Scanií můžeme vydat cestou elektrifikace naší flotily,“ říká Andrea Condotta, manažer společnosti Gruber Logistics.

Uvedení čistě elektrického regionálního vozidla představuje pro Scanii a její partnery zásadní milník. Vozidlo nabízí vyšší dojezd a vylepšení doznala i celá řada dalších parametrů. K dispozici je jako tahač 4 x 2 nebo podvozek 6 x 2 * 4 pro instalaci nástavby. V nabídce budou lůžkové kabiny řad R a S a dvě výkonové verze: 40 o výkonu 400 kW a 45 se 450 kW. Dobíjecí výkon dosahuje až 375 kW, což znamená, že jedna hodina nabíjení zvýší dojezd přibližně o 270 až 300 km. To vše představuje příležitost k přechodu na lokálně bezemisní, udržitelné řešení pro velké množství zákazníků i celý přepravní ekosystém.

Výroba regionálního čistě elektrického vozidla začne ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.*

Foto archiv/Scania

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down