Rok poté: pomoc malým podnikům v zemětřesením postiženém Turecku

Loni poskytla společnost Doosan Bobcat ve spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni 800 000 EUR (téměř 20 milionů korun) na pomoc při obnově místní ekonomiky a komunitního života v Turecku.

Silné zemětřesení, k němuž v zemi došlo 6. února 2023, mělo ničivé následky pro více než devět milionů lidí a přes 240 000 budov bylo poškozeno nebo zničeno. Společnost Doosan Bobcat tehdy poskytla okamžitou pomoc se svými stavebními stroji. Následně poslala uvedenou finanční pomoc i místním živnostníkům a malým firmám prostřednictvím projektu včasné obnovy.

Cílem financování je pomoc obnovit malé podniky, které jsou důležité pro zotavení místní ekonomiky. Bobcat proto navázal spolupráci s humanitární organizací Člověk v tísni, která má celosvětovou působnost a v postižených oblastech působí dlouhodobě.

Podpora 553 firem

„Po zemětřesení, které zasáhlo jihovýchodní Turecko, se společnost Doosan Bobcat zavázala pomoci místním živnostníkům a malým firmám při obnově jejich podnikání. Ve spolupráci s Člověkem v tísni jsme poskytli pomoc 553 malým a rodinným firmám, čímž jsme podpořili oživení důležitých vazeb a posílení místního podnikání. Projekt stále probíhá a cílí na další stovky podniků a tisíce lidí,“ poznamenal Scott Park, místopředseda představenstva a ředitel společnosti Doosan Bobcat.

Pro regionální ekonomiku

Firma se aktivně zapojuje do obnovy života v místních komunitách. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni Doosan poskytuje zásadní finanční podporu malým podnikům, které jsou páteří lokální ekonomiky.

„Peníze pomáhají místním lidem a jejich firmám obnovit provoz a poskytovat základní služby svým komunitám. Od začátku programu pomohlo financování více než 500 podnikům a 2000 jednotlivcům,” dodal Šimon Pánek, ředitel a spoluzakladatel organizace Člověk v tísni.

Foto archiv/Doosan Bobcat*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down