Řešení nejen pro údržbu zeleně

Zkvalitňování životního prostředí v našich městech a obcích je důležitá priorita nejen z důvodu zdravotních, ale i estetických, funkčních, relaxačních a dalších. Jedna z činností, která vede k tomuto cíli, je zakládání a údržba zeleně.

Piaggio

Řešením může být vozidlo Piaggio ve verzi střihový zdvih, formou klecové sklápěcí korby s objemem ložné plochy 2,8 m3 a současně pracovní plošiny, která může zaměstnance vyzvednout až do výše 149 cm nad zem. Dovede naložit a odvézt biologický materiál a obsluha s pomocí dálkového ovladače dokáže za několik sekund díky vykládkové hraně ve výši 170 cm vysypat obsah do připraveného velkoobjemového kontejneru.

Zaujmou rozměry, hmotnost a kategorie tohoto malého užitkového vozidla s celkovou šířkou 1,5 m, délkou 3,5 m a hmotností nepřesahující 1500–až 1700 kg.

Bonetti

Pokud hledáte větší a výkonnější vozidlo, nabízí se Bonetti FX100 4 x 4 s možností volby celkové hmotnosti 3,5 nebo 5,5 tuny. Můžete ho mít v kategorii pracovní stroj, což je ekonomicky velmi zajímavá varianta. Vozidlo s šířkou pouhých 165 cm a výškou 210 cm se vejde i do úzkých průjezdů. Technické parametry jej řadí k nejsilnějším užitkovým vozům s pohonem 4 x 4 ve své kategorii. Velkou výhodou je jednoduchý systém výměny nářadí a široká škála přídavných zařízení, která umožní využívat stroj celoročně. Vozy Bonetti se dodávají v různých modifikacích, klasická verze je podvozek k dostavbě nebo třístranný sklápěč. Možností je vysokozdvižná plošina nebo hákový kontejnerový nosič. Kropicí nástavba se uplatní při zalévání zeleně i údržbě komunikací.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2018)