Rekordní počet multikár dobyl zámek Příseka

Nový český rekord v podobě největšího počtu multikár na jednom místě byl letos ustanovený na červnovém srazu těchto vozidel a jejich majitelů na zámku Příseka u Jihlavy. Setkání multikár se tady konalo historicky poprvé.

Protože žádný rekord spjatý s multikárami v ČR dosud oficiálně neexistoval, je ten letošní, kdy se na jedno místo sjelo 41 těchto ikonických vozů, prvním zápisem, který se dostal i do České knihy rekordů.

Přijel i zahradník

Ukázalo se, že milovníci univerzálních pracovních vozů značky Multicar jsou skutečnými srdcaři. Někteří z nich setkání pojali jako adrenalinovou výzvu a dorazili i z více než stokilometrových vzdáleností třeba i letitou multikárou. Tento heroický výkon dokládá, že spousta zúčastněných vozů byla v prvotřídní kondici. Mnozí majitelé si je nejen „tuní“, mají je nablýskané a je radost na ně pohledět, ale také s vozy běžně pracují, což opět dokládá jejich univerzálnost a výdrž.

Speciálním hostem byl herec Oldřich Kaiser se svou filmovou multikárou, v níž se bude prohánět v nové tragikomedii Zahradník režiséra Jiřího Havelky, která by měla dorazit do kin v příštím roce. Majitelé vozů se s hercem fotografovali a poté co s určitou nadsázkou řekl: „Já s ní normálně jezdím. Koupil jsem si, už nevím, co to přesně bylo, zda Mercedes nebo Lamborghini, ale to jsem hned dal pryč a zůstala mi multikára. Nedám na ni dopustit, je to můj miláček…“ – bylo jasné, že si všechny zúčastněné získal na svou stranu. Poté se svou partnerkou Dášou Vokatou zahráli několik skladeb z jejich tvorby.

Vstupenka bonusem

Na srazu nechyběl doprovodný program včetně možnosti občerstvení v příjemné zámecké kavárně. Bylo myšleno na děti i dospělé, kteří si mohli zazávodit o ceny na sekačkách s nulovým poloměrem otáčení Ariens. Došlo i na vyhlášení nejkrásnější multikáry, originálního tuningu a samozřejmě i předání cen.

Účastníci, kteří se svými vozy dorazili, měli volný vstup do unikátního Muzea autíček. Byli tak za svoji snahu odměněni. Nejen proto se určitě vyplatí na příští ročník dorazit a zažít jedinečnou atmosféru, která na akci panovala. A určitě přitom navštívit Muzeum autíček, kde se nachází přes 11 000 raritních exponátů v podobě téměř kompletní sbírky modelů automobilů vyrobených na území Československa ve 20. století, a to od desítek výrobců tuzemských i zahraničních.

Napřesrok znovu

Nejenom povedené počasí a hojná účast multikár, ale i všudypřítomná spokojenost návštěvníků naznačila, že s pokračováním akce v podobě dalšího ročníku, lze zcela určitě počítat. To organizátoři v čele se společností Unikont Group s. r. o. posléze potvrdili i na sociálních sítích. A jelikož rekordy jsou od toho, aby se překonávaly, můžeme se těšit na příští sraz – kolik vozidel přijede a co nového a zajímavého pořadatelé připraví.

Setkání multikár bylo novinkou i pro komisaře Agentury Dobrý den, který na akci dohlížel. „Evidujeme mnoho rekordů, které jsou spjaté se srazy malých či velkých motorových vozidel, motocyklů či historických automobilů, ale multikáry mají v našich zápisech premiéru“, dodal prezident agentury Miroslav Marek.

Na shledanou na druhém ročníku srazu multikár v roce 2024. Jsme přesvědčeni, že už teď se letošní rekord otřásá v základech.

Foto Michal Svoboda a archiv/Unikont Group

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2023)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down