21.08.2020 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesionální technika se předvede znovu v akci

Druhý týden v září se pro velký úspěch minulé přehlídky bude konat opětovné setkání s aktivním předváděním sekaček Grasshopper a ostatní techniky z portfolia společnosti TomiTruck. Termín byl stanoven na 8. – 9. 9. 2020 od 9:00 do 17:00 hodin v sídle firmy v Meziříčku na dohled od dálnice D1.

K vidění bude podle jednatele firmy TomiTruck Tomáše Ingra průřez pestrým sortimentem sekaček Grasshopper s nulovým poloměrem otáčení, ať již mulčovacích či ve variantách se sběrem i s možnostmi agregací dalších pracovních adaptérů. Zdaleka však nezůstane jen u žacích strojů. Prezentovat se budou elektrické plastové sypače SnowEx v několika variantách a velikostech pro různé typy nosičů. Kromě agregací s traktory a vozidly pick-up bude předveden nový sypač HELLIX 11 780.

Pro každodenní zápřah

Výhradním distributorem žací techniky s nulovým poloměrem otáčení (zero-turn) značky Grasshopper pro ČR a SR se stala firma TomiTruck v roce 2016. Samozřejmostí je zajištění záručního a pozáručního servisu včetně dodávek náhradních dílů. Jak Tomáš Ingr zdůraznil, prodejem spolupráce teprve začíná. Ohledně servisu se TomiTruck snaží uspokojit i uživatele, kteří si stroje Grasshopper pořídili v dřívějších letech. Některé sekačky této značky pracují bez problémů v profesionálním nasazení již šestnáct sezón, což svědčí o jejich kvalitě a výdrži.

Jak Tomáš Ingr uvedl dále, zvyšují se i prodeje nových strojů. Většina z nich se předvádí přímo na místě v reálných pracovních podmínkách. Z toho vzejde doporučení toho nejvhodnějšího modelu. „Hlavní klady této techniky jsou jasné. Jde o robustní stroje s dlouhou životností, značnou výkonností a jednoduchou obsluhou. Práci odvádějí ve vysoké kvalitě. Jejich obsluhu zvládají i ženy. Stroje si velice oblíbily a rády s nimi pracují,“ připomněl Tomáš Ingr.

Efektivní zimní doplňky

Úspěšné jsou i americké produkty značky SnowEx. Kromě elektrických plastových sypačů a solankových postřikovačů nabízí TomiTruck také elektrické sněhové pluhy této značky. I zde platí, že firma zajišťuje kromě prodeje i montáž na různé typy nosičů a následný servis.

Uživatelé si plastové sypače oblíbili pro jejich jednoduchost a především výdrž. Jde o pracovní adaptéry otestované v těch nejtvrdších podmínkách Severní Ameriky, takže něco vydržet opravdu musejí a jsou takřka bezporuchové. Podle Tomáše Ingra je třeba věnovat určitou péči elektrické zásuvce. Přece jen jde o práci ve specifickém zimním a často vlhkém prostředí, kde dochází často ke kontaktu s agresivními materiály.

Výrobce sypače stále inovuje a vylepšuje. Loni přišel například s ještě odolnějším nerezovým rámem. Novinkou pro letošní sezónu budou celonerezové sypače Helixx SS.

Malá ochutnávka

Zájemci uvidí již zmíněné stroje Grasshopper, které vyrábějí již déle než 50 let. Snoubí se v nich spousta patentových řešení, která přispívají k jednoduché obsluze a vysokému výkonu při nízkých provozních nákladech.

Zmínit lze model 725 DT6 se sběrem i mulčovacím žacím ústrojím poháněný tříválcovým diesel motorem Kubota Max Torque (25 k). Pracovním orgánem je třínožové žací ústrojí Duramax vysoké 14 cm pro kvalitní proudění vzduchu, což přispívá k dokonalému zpracování travní hmoty. Podle typu plochy lze vybírat ze šesti typů nožů. Sečení je možné zakrátko přestavět na boční výhoz, mulčování nebo sběr. Výška sečení je nastavitelná od 2,5 do 12,5 cm.

Pomocí systému QuickConverter lze ke stroji snadno a rychle připojit širokou škálu příslušenství. Jednou z možných agregací je například aerifikátor, cepové žací ústrojí na ruderální porosty, nůžky na živý plot, fukar na listí, zametací kartáč, sněhová radlice nebo fréza.

Jednou novinek bude nejmenší model s čelním žacím ústrojím Grasshopper 526V poháněný benzinovým dvouválcem B & S Comercial Turf (26 k). Pojezd je řešen kolovými hydromotory s vysokým točivým momentem. Pracovním orgánem je opět třínožové žací ústrojí Duramax. Lze pracovat se sběrem, bočním výhozem nebo mulčovat.

Podrobnosti na: www.tomitruck.cz

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down