20.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přijíždějí ještě lepší kompaktní traktory

Společnost John Deere oznámila řadu vylepšení v komplexním sortimentu kompaktních traktorů pro rok 2020, který nově zahrnuje 13 modelů v šesti řadách o výkonech od 25 do 66 koní.

Výkonné a úsporné motory

Kompaktní traktory John Deere s výkonem 25 koní a méně – starší 1026R, 2026R i novější 3025E zůstávají beze změny – již splňují nezbytné normy. Další modely řady 2R a 3R s výkonem nad 25 k dostávají nový vznětový motor Yanmar o objemu 1,6 litru. Jde o tříválcový agregát TNV, který má vysokou rezervu točivého momentu a poskytuje při silném zatížení dostatek energie.

Tento motor využívá technologie ke zlepšení úspory paliva, řízení a přesnosti a současně je využívá ke snížení dopadu na životní prostředí a provozní náklady. Je vybaven systémem přímého vstřikování paliva Common Rail (CRS) a elektronickou řídicí jednotkou (ECU), která nepřetržitě monitoruje stav motoru a upravuje dodávku paliva pro zajištění optimálního výkonu.

Nový systém zpracování spalin se skládá z filtru pevných částic (DPF) a oxidačního katalyzátoru nafty (DOC), který je podobný tomu, který se úspěšně používá u větších zemědělských traktorů společnosti John Deere. Ten funguje samočinně, aby se dosáhlo nižších emisí výfukových plynů a snížených hladin hluku pro splnění všech současných požadavků vyplývajících z emisní normy Stage V.

Ve vrcholové řadě kompaktních traktorů společnosti John Deere získávají nové modely 4052M a 4052R větší čtyřválcový motor o objemu 2,1 litru s DPF. Jedná se o stejný agregát, který v současnosti nalezneme u největších modelů 4066M a 4066R.

Výše uvedené modely zůstanou beze změny, kdežto některé traktory z nižších řad 2R a 3R obdrží nová čísla modelu.

Pokročilé funkce

Kompaktní traktory řady 3R a 4R budou kromě nového motoru vybaveny novou funkcí eThrottle integrovanou do zavedené převodovky eHydro. Tato funkce je navržena tak, aby zajistila tišší a pohodlnější používání traktoru a současně zvýšila účinnost využívání paliva. Pro vyšší pohodlí je možné jediným stisknutím tlačítka otáčky motoru propojit s polohou nožního pedálu, díky čemuž lze otáčky a rychlost traktoru při sešlápnutí pedálu zvýšit.

U vybraných modelů umožňuje systém Hitch Assist připojovat nářadí a přívěsy k zadnímu závěsu traktoru nebo k tříbodovému závěsu rychlejším, snadnějším a bezpečnějším způsobem. Pomocí tohoto systému umožňují externí spínače namontované na zadním blatníku řidiči pohyb traktoru směrem dozadu a dopředu při maximální rychlostí 12 mm/s a zvedání nebo spouštění závěsu podle vlastního uvážení.

Mezi další pokročilé technologické funkce u kompaktních traktorů John Deere patří provozní režimy LoadMatch, MotionMatch a SpeedMatch pro maximální všestrannost v široké škále využití traktorů a navíc i výběr z rychoupínacích rotačních žacích ústrojí AutoConnect.

Kabinové verze nové řady kompaktních traktorů společnosti John Deere pro rok 2020 je možné objednat již delší dobu, modely s otevřeným stanovištěm obsluhy jsou k dispozici od tohoto měsíce. Další informace o těchto nových strojích najdete na jiném místě časopisu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 10/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down