19.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předskokanem vysavače byl Vysavač

O tom, že belgický výrobce akumulátorových vysavačů Glutton změnil v ČR výhradní zastoupení, jsme již informovali. Slavnostní přechod tohoto produktu pod křídla firmy Unikont Group se odehrál v půli května v prostorech Divadla Dlabačov a hotelu Pyramida v Praze 6.

„Do uskupení Unikont Holding patří výrobce kovových modelů Abrex, společnosti Motex zabývající se zařízeními pro testování automobilů, ABM Technology nabízející komunální nástavby, Druchema s chemickými produkty, realitní a developerská Integra Progress, dále Unikont Group a Unikont Slovakia, dodavatelé úklidové a komunální techniky – především zametačů Hako, lehkých užitkových vozů Multicar, sypačů Epoke, zametacích nástaveb Trilety, žací techniky AS Motor, Timan a nakladačů Wille. Hned, když jsme převzali do portfolia vysavače Glutton, mě napadlo zprostředkovat vám komediální one man show Vysavač z pera Patrika Hartla v jedinečném podání Bohumila Klepla. Přeji příjemnou zábavu,“ přivítal účastníky setkání spolumajitel firmy Unikont Holding, s. r. o., Radek Bukovský.

Nejen pro komunál

Za více než dvacet let intenzivního vývoje a výroby využívá unikátní koncept vysavačů Glutton (v překladu žrout, hltoun nebo nenasyta) dnes více než 5000 měst a obcí v šedesáti zemích světa. Zprvu se jednalo o stroje poháněné spalovacími motory, nyní jsou z celkem pochopitelných důvodů výhradně na moderní, akumulátorový, tedy čistý a bezhlučný, pohon.

Kromě tohoto významného benefitu se k mnoha dalším plusům řadí efektivnější a rychlejší čištění nebo zlepšení pracovních a hygienických podmínek ve městech a obcích. Mimo komunální sektor nacházejí akumulátorové vysavače Glutton uplatnění například i v průmyslu, nemocnicích, dopravě, logistice, obchodních centrech nebo při úklidu sportovišť.

Progresivní výrobce

Letošní novinkou u vysavačů Glutton je patentované madlo s bezdrátovým propojením ovladače na sací hubici se strojem. Toto významné vylepšení zajišťuje obsluze výborné pracovní podmínky. Na vysávací hubici je možné použít i některou z vyměnitelných koncovek, třeba plochou pro odstraňování nečistot například pod ochrannými rošty a mřížkami v okolí stromů. Koncovku se škrabkou lze využít k efektivnímu odstraňování plevele z městské dlažby, a to v jednom kroku. Po mechanickém uvolnění se zbytky rostlin rovnou odsávají do sběrné nádoby.

O tom, že Glutton neustále kráčí vpřed, svědčí plně elektrický kompaktní samosběrný zametač ZEN, který výrobce představil na loňském veletrhu IFAT v Mnichově. Po důkladných testech a schvalování by se měl ukázat na trhu během příštího roku. Také kvůli tomu vybudoval výrobce zcela nový a výrazně větší výrobní závod poblíž města Namur v Belgii.

Pro posilu pozic

„Zastoupení značky Glutton v České republice jsme převzali v rámci dlouhodobé strategie posílení jejích pozic na světových trzích. Tato změna nemá a ani nebude mít žádný negativní dopad na stávající zákazníky. Veškeré závazky ohledně servisu a dodávek náhradních dílů stále platí v domluveném rozsahu a bývalý importér Haiteco CZ bude nadále působit v pozici regionálního distributora. Počet obchodních a servisních středisek se rozšíří o síť firmy Unikont Group. V současnosti pracuje v České republice více než stovka akumulátorových vysavačů Glutton. Jenom v Praze jich působí zhruba šedesát. Vzhledem ke složité situaci na trhu práce a mnoha dalším faktorům nacházejí tyto bezemisní a tiché stroje stále širší využití,“ poznamenal šéf komunální divize společnosti Unikont Group Ing. Jaroslav Hrouda a doplnil vzkaz pro především pro naše východní sousedy: „Současně vstoupil Glutton i na slovenský trh, kde má výhradní zastoupení naše sesterská společnost Unikont Slovakia.“

I když se hlavních rolí květnového slavnostního večera zhostili Bohumil Klepl a V(v)ysavače, zdatně jim sekundoval moderátor – veselý televizní „sporťák“ Vojtěch Bernatský. Hudebního doprovodu se ujala formace Zajda band. Nechybělo bohaté a pestré občerstvení. Třešničkou na dortu potom byla tombola s hodnotnými cenami. V celkovém součtu vyslal tento vydařený komunální večer nejen pro komunální veřejnost jeden nadmíru jasný signál: Glutton je ve správných rukách!*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down