Pošesté s titulem Green Truck

Nákladní vozidlo Scania letos opět – již šestým rokem po sobě – získalo titul Green Truck za vynikající efektivitu přepravy a spotřebu paliva. Tentokrát společnost přihlásila nákladní vozidlo s novým pohonným ústrojím Super. K účasti v tomto prestižním srovnávacím testu, který každoročně pořádají dva německé odborné časopisy s cílem určit nejúspornější nákladní vozidlo pro dálkovou dopravu, jsou zváni všichni výrobci těžkých nákladních vozidel v Evropě.

„Jsem nesmírně potěšený, že model Scania byl již pošesté v řadě vyhodnocený jako nejúspornější nákladní vozidlo. Naše pohonné ústrojí Super na trhu stanovilo zcela novou úroveň výkonnosti a naši zákazníci nyní mohou těžit z osmiprocentní úspory paliva,“ říká Stefan Dorski, senior viceprezident a vedoucí divize Scania Trucks.

Nový motor Scania Super, řadový šestiválec o objemu 13 litrů, byl představený v listopadu 2021 a je k dispozici ve čtyřech výkonových verzích splňujících emisní normu Euro 6. Tahač s tímto motorem se zúčastnil letošního testu Green Truck, který probíhá v Německu na veřejných komunikacích. Každoročně se jezdí po stejné trase dlouhé 340 km, přičemž na jednotlivých úsecích jsou různé podmínky. Tentokrát byly testované tahače 4 × 2 s návěsem, s výkonem 500 koní a celkovou hmotností 32 tun.

Test Green Truck pořádají přední odborné časopisy Trucker a VerkehrsRundschau. Účelem je určit nejefektivnější těžké nákladní vozidlo pomocí vzorce, který zohledňuje spotřebu paliva i průměrnou rychlost. Testování se přísně sleduje. Faktory, které ovlivňují výsledky (např. venkovní teplota a protivítr), jsou kompenzované použitím referenčního nákladního vozidla s dobře zdokumentovanou výkonností, které absolvuje každý test souběžně se soutěžícími.

„Vítězství v testu Green Truck je důkazem našich úspěchů a vizitkou hodnoty, kterou nabízíme. Tahače mají stejné specifikace a funkce pro úsporu paliva, které dodáváme svým zákazníkům. Ti jsou tak skutečnými vítězi,“ uzavírá Dorski.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down