Podvozky ISUZU pro plošiny i jiné nástavby

Přestože jde o jednoho z největších výrobců nákladních vozů na světě, na českém trhu, jako jednom z mála na světě, je značka ISUZU spíše méně známou. Zejména díky změně a posílení obchodního zastoupení začal v posledních třech letech narůstat počet prodaných vozů i v ČR.

Pomyslným odrazovým můstkem pro zvyšování prodejů těchto vozů byla kombinace pracovních plošin a podvozku ISUZU M21 Ground, který je jednoznačně nejvhodnějším řešením pod plošiny s celkovou hmotností do 3500 kg.

Komplexní služby výhodou

Firma Plošiny Rybáček s. r. o. prodala v roce 2019 zhruba 30 pracovních plošin na nosiči ISUZU M21. Jednalo se především o plošiny CELA, které jsou pro využití v komunálním sektoru v mnoha případech nejlepší, a dále SOCAGE.

Společnost Plošiny Rybáček je současně i autorizovaným prodejcem a servisem nákladních vozidel ISUZU v České republice. Rozhodnutí přidat k již zavedeným pracovním plošinám také automobilovou techniku padlo na základě předchozích dobrých zkušeností s ní. Dalším důvodem, proč firma Plošiny Rybáček začala nabízet i servis podvozků, byl požadavek zákazníka na komplexnost této služby pro nástavbu i nosič.

Vozidlo ISUZU M21, které se pod plošiny nejčastěji používá, nabízí větší kola a vyšší světlou výšku než konkurenční technika. Tento parametr je hlavně v městském provozu s častými přejezdy přes obrubníky, kořeny a podobné překážky zákazníky velmi požadovaný. V neposlední řadě má tento podvozek také velmi slušný průměr otáčení.

Dalšími vhodnými podvozky ISUZU pro plošiny jsou typy P65, P75 a Q95 o celkové hmotnosti od 6500 do 9500 kg. Také tyto produkty vynikají vyšší pevností a lepším průchodem terénem díky vyšší světlosti. Modely P65 a P75 se poměrně často využívají pro přestavby starších plošinových nástaveb MP13 a MP16 od Slováckých strojíren. Typ Q95 se spíše využívá jako nosič kontejnerů. Zde již byla zaznamenána celkem slušná zpětná vazba od zákazníků, kteří již tento komplet používají.

Nově s myčkou nádob

„Letošní novinkou je myčka na odpadové nádoby, kterou jsme představili ve spolupráci se společností Profi Truck Business, jež značku TECME zastupuje v České republice i na Slovensku. Agregovaná je s vozidlem ISUZU Q95,“ vysvětluje prodejce Ing. Miroslav Rybáček a pokračuje:

„V poslední době poptávka po těchto zařízeních roste. Myčka se skládá z modulárního systému z nerezové oceli, který je zvenku pokrytý hliníkovými pláty. Vyklápěč umožňuje zvedat všechny typy nádob – 60, 120, 240, 360, 1100, také s kruhovým víkem, až do objemu 1700 litrů. Uvnitř komory jsou mycí roboti z nerezové oceli. Uzavřená konstrukce zabraňuje stříkání oplachové vody do vnějšího prostředí. Podle našich zkušeností je TECME zárukou kvalitních materiálů, vyspělé technologie a snadné údržby. Ve spojení s vozem ISUZU jde o univerzální a obratné řešení do těch nejmenších uliček měst a obcí.“

(Podrobnosti na www.plosiny-rybacek.cz a v Komunální technice 6/2020)