02.04.2019 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oficiálním autobusem hokejistů je Scania

Na pražském kempu se česká hokejová reprezentace chystá na závěrečnou fázi přípravy na MS, v níž se utká s Rakouskem ve Znojmu, s Německem v Karlových Varech a na Euro Hockey Tour v Brně. Nejen na tato utkání bude sportovce přepravovat nově bus značky Scania, jež se stala oficiálním autobusovým dopravcem českého hokeje.

Nejde o první spolupráci švédské automobilky a národního týmu. Ten využíval busy Scania už před 14 lety a obě strany mají na danou dobu jen ty nejlepší vzpomínky. Čeští hokejisté totiž z MS ve Vídni v roce 2005 přivezli zlaté medaile.

Stejně jako byla nedávno křtěna lokomotiva, byl i nový autobus začátkem dubna slavnostně pokřtěn za účasti hráčů, hlavního trenéra reprezentace Miloše Říhy a Jamese Armstronga, generálního ředitele společnosti Scania Central European Region.

„Od konce minulé sezóny jsme hledali nového dopravce národního týmu. A život někdy přináší kuriózní situace, protože nakonec jsme se dohodli se Scanií, tolik vzpomínanou po zveřejnění nové identity českého hokeje. Vítáme tímto do rodiny partnerů stabilní a úspěšnou společnost, která je navíc ve 100% vlastnictví koncernu Volkswagen, stejně jako Škoda Auto,“ uvedla ke spolupráci Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketing a. s.

V pondělí 1. dubna představený oficiální bus Scania, který bude převážně obsluhovat potřeby národních týmů, je celý polepen v designu českého hokeje. „Jsme hrdí, že si čeští hokejisté vybrali právě značku Scania, která je známá pro svou spolehlivost a odolnost. Přesně takové vlastnosti by měl mít ideální spoluhráč, a proto věříme, že přispějeme nejen k dobrým výkonům na ledě, ale také pohodě mimo něj,“ říká manažer prodeje autobusů společnosti Scania CER Lukáš Martinů. Obchodní ředitel Marián Černoch pak dodává: „Jako švédská značka máme k lednímu hokeji velmi blízko. Jsem přesvědčen o tom, že podpoříme české hokejisty na jejich cestě k vítězství!“*

Základní specifikace busu Scania Interlink HD

  • Délka 14,2 m
  • Kapacita 59 míst s komfortním rozestupem sedaček
  • Kožené opěrky hlavy, boční posuv sedadel
  • 19´´ obrazovky Bosch
  • Motor: 13l šestiválec o výkonu 450 k a 2 350 Nm

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down