Odstraňování náletových dřevin a drcení klestu

Firma HANES působí na trhu komunální techniky 30 let. V roce 2017 vstoupila do segmentu strojů pro údržbu zeleně a dřevin, kdy získala zastoupení produktů značky ENERGREEN pro ČR i SR. Výrobce si pečlivě vybíral nového distributora. Požadoval dlouhodobé působení na trhu a také patřičné servisní zázemí.

Italská společnost Energreen začala s vývojem vlastních strojů okolo roku 1990. První technika určená k údržbě zeleně se objevila na trhu v roce 1999. V současné době nabízí firma dvě produktové řady strojů. První, dálkově řízené nosiče s označením Robo, jsou k dispozici ve čtyřech modelových řadách, a to RoboMINI, RoboGREEN, RoboMIDI, a RoboMAX.

Od roku 2017 uplynulo poměrně hodně času a dnes pracuje v ČR a SR celkem pět desítek strojů ve výkonovém rozmezí od 30 do 140 koní. Pokud bychom chtěli tuto techniku charakterizovat, tak se jedná o dálkově řízené pásové nosiče nářadí s velkým výkonem a svahovou dostupností v rozmezí od 45 – 55° (v závislosti na typu, respektive celkové hmotnosti stroje).

Výkonný a robustní

Zaměřme se nyní podrobněji na nosič RoboMAX, který hodně zákazníků využívá k likvidaci náletových dřevin a drcení klestu. Pokud bychom ho měli v krátkosti charakterizovat, pak bychom použili výkon a robustnost. Je potřeba zmínit, že hovoříme o stroji s výkonem téměř 80 k, v případě využití na likvidaci náletových dřevin na plně ocelových článkových pásech.

RoboMAX je opatřený masivní celoocelovou kapotáží, ochranným krytem chladiče a spodními ochrannými kryty, aby byl schopný pracovat v těžkých podmínkách. Celková hmotnost stroje se pohybuje podle výbavy nad hranicí 3,5 tuny, samozřejmě v závislosti na finální konfiguraci. Tento nosič si oblíbily hlavně firmy zabývající se likvidací náletových dřevin i v těch nejtěžších podmínkách a ve svazích často až do 50°, kdy stroj v tomto náklonu nemá žádné směrové ani časové omezení práce.

Aktuálně je možné ke stroji RoboMAX připojit tři druhy pracovních hlav na likvidaci náletových dřevin a klestu. Každá z nich je v něčem specifická, a tak vždy záleží na výstupech diskuse se zákazníkem, na jakou práci bude technika sloužit a jaké výsledky se od ní očekávají. Někdy se jedná o preferenci výkonu, jindy je kladen důraz na kvalitu drcení.*

http://www.hanes.cz

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down