Od ručně vedených zametačů po nosiče

Společnost Kärcher je známá širokým spektrem profesionální techniky pro celoroční každodenní úklid. Dodává i speciální stroje pro údržbu vnitřních i venkovních prostor včetně cest i komunikací. Podívejme se na některé aplikace zblízka.

KOMUNÁLNÍ NOSIČE NÁSTAVEB

Univerzální nosiče nástaveb a tento druh přídavných profesionálních čisticích zařízení umožňují využít rozmanité možnosti pro celoroční použití.

Například nástavba Kärcher WRS 200 nabízí aplikaci vysokotlaké teplé a studené vody. Nezávislý horkovodní modulární systém je určený pro provoz na všech komunálních strojích společnosti Kärcher. K výhodám patří snadné připojení s nízkými provozními náklady díky vysoko efektivnímu systému, nízkou spotřebou paliva při využití jednoho hořáku s velkým výkonem.

PRO ZIMNÍ ÚDRŽBU

Profesionální technika proti sněhu a náledí

Všechny komunální nosiče nástaveb Kärcher mají pohon na všechna kola. Díky tomu mohou bezpečně používat svoji sílu. Spolu s optimálně přizpůsobenými originálními nástavbovými sadami Kärcher tvoří neporazitelnou kombinaci.

Plnění bez sila

Dalším příkladem je nástavbový sypač s možností samonakládání posypového materiálu. Tento druh plnění zvyšuje rychlost a připravenost k použití s možností plnění zásobníku přímo v terénu.

Nástavbový sypač

Sypače od kapacity 300 až po 2000 l s ovládáním množství i šířky posypu závislým na druhu a šířce komunikace může disponovat i dvoukomorovým systémem pro různé poměry posypů podle požadavku obsluhy.

Sněhová fréza – těžká verze

Sněhová fréza s pracovní šířkou 160 cm je určená pro vysoký a tvrdý sníh. Má plynule nastavitelný výkon v rozmezí 0 až 120 l/min. Komín je pak oboustranně vyklápěcí a vzdálenost vyhazování sněhu je nastavitelná až do 25 metrů.

Posypové systémy

Pomocí komunálního nosiče nástaveb Kärcher MIC 35/42 je možné podle výběru provozovat talířové nebo válcové rozmetače. Posypový materiál lze naložit na hydraulicky ovládanou nakládací korbu a vysypat do válcového rozmetače.

Nástavbový a tažený sypač

Různé sypače od jednoduchého taženého až k nástavbovému se závislostí na druhu a šířce cesty doplňují program příslušenství pro oblast zimní údržby.

Sněhové řetězy pro optimální přilnavost

Sněhové řetězy zaručují lepší trakci u úzkých pneumatik. Příkladem využití může být nosič Kärcher MIC 35 se sněhovou radlicí Vario (šířka záběru 1,35 m), s hydraulicky sklopnou nakládací korbou a s válcovým rozmetačem s hydraulickým pohonem a šířkou posypu 1 m.

Sněhová radlice

Sněhová radlice Kärcher umožní úklid chodníků nebo odstranění sněhu z parkoviště a jiných prostranství. S variabilní sněhovou radlicí může řidič individuálně a pružně reagovat na množství uklízeného sněhu a směr jeho odhozu.*

Více o tomto a dalších produktech a řešeních naleznete na: www.karcher.cz

Jiří Drozen, Kärcher, foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down