Nový komunální zametač Kärcher MC 250

Firma Kärcher vyslyšela požadavky zákazníků a letos uvedla na trh nový komunální zametač MC 250. Tento spolehlivý a s příslušnými nástavbami využitelný jako univerzální stroj se pyšní výborným výkonem a splňuje vysoké požadavky na ekologii, bezpečnost a komfort obsluhy.

Navíc díky vysoké přepravní rychlosti, která dosahuje až 60 km/h, se zametač MC 250 velmi rychle a bezpečně dostane z jednoho místa na druhé.

Komunální technika Kärcher v ČR

Od vstupu společnosti Kärcher na český trh portfolio zametacích a multifunkčních strojů pořád roste. O tom svědčí kromě jiného také nedávná akvizice společnosti Max Holder (stroje HOLDER) a ISAL (stroje MCM 600). Kärcher plánuje využít synergii v oblasti vývoje, nákupu, výroby a distribuce a posílit tak pozici obou značek na trhu.

Představení nového stroje MC 250 v letošním roce je dalším chybějícím střípkem do širokého portfolia komunální techniky Kärcher, která aktuálně zahrnuje stroje s objemem sběrné nádoby od 0,5 m3 do 6 m3 a výkonem od 26 do 160 koní. Kärcher je letos připraven prezentovat svůj nejnovější stroj MC 250 v mnoha českých městech a obcích. O předvedení a praktické vyzkoušení lze požádat na webu: www.karcher.cz/mc-250.

Efektivní zametání

Nový Kärcher MC 250 se uplatní jak v centrech, tak i okrajových částech měst a obcí. Sběrná nástavba na nečistoty s objemem 2,2 m3 je dostatečně velká. Pokud jde o výkon čištění, MC 250 přináší vynikající výsledky.

Ve srovnání s předchozími modely se díky optimalizaci toku vzduchu zvýšila účinnost zametače. Turbína byla speciálně navržena ve spolupráci s týmem, který vyvíjí profesionální průmyslové vysavače. Zametač MC 250 pojme stejně účinně jemné částice prachu a zrnka písku, tak i hrubé nečistoty.

Systém kartáčů je možné ovládat nezávisle a stroj lze flexibilně používat se dvěma nebo třemi kartáči, popřípadě s těmi agresivními na plevel. Integrovaný je systém recirkulace vody se samostatnou nádrží na tu špinavou. Použitá voda se nedostává zpět samospádem, ale kalovým čerpadlem s regulací množství zpětné vody, a to nejen do hubice, ale i na konec sacího potrubí. Nejen díky tomu splňuje MC 250 požadavky třídy 2,5 PM

Všestranný, ekologický i ergonomický

Společnost Kärcher klade značný důraz na udržování co nejnižších emisí. Motory kategorie EURO 6 nebo STAGE V splňují všechny současné ekologické normy.

Pokud jde o pohodlí, MC 250 nabízí uživateli vše, co se v současné době očekává. V prostorné a komfortní kabině řidič i spolujezdec těží z integrovaného systému vytápění, klimatizace a velmi nízké hladiny hluku. LED osvětlení, USB nabíjecí zařízení, stejně jako velkorysý úložný prostor zajišťují příjemné pracovní prostředí.

Centrální displej a ergonomický ovládací panel významně přispívají k bezpečnosti práce. Díky hydropneumatickému nezávislému odpružení jednotlivých kol jsou tlumené případné nerovnosti terénu, a to i při vyšších rychlostech.

I když je Kärcher MC 250 primárně určený na zametání, díky širokému spektru nástaveb ho využijete také pro další nasazení po celý rok. Podrobnosti najdete na: www.karcher.cz/mc-250.

Kärcher, foto archiv firmy

Technické údaje zametače Kärcher MC 250