Novinka na trhu: všestranné demoliční rypadlo

Develon, dříve Doosan Construction Equipment, uvedl na trh nový stroj DX140RDM-7 (foto), který je nejnovějším přírůstkem do úspěšné řady demoličních rypadel této značky. Stejně jako tři větší modely s hmotností od 31 do 61 tuny nabízí novinka o hmotnosti 22,5 tuny několik konfigurací.

Zákazník si tak může vybrat z mnoha řešení v závislosti na projektu, který potřebuje zvládnout, včetně víceúčelové verze, kterou lze použít pro další aplikace na staveništi i pro demolice.

Ještě větší výběr

Stroj DX140RDM-7 ve skutečnosti nabízí mnohem více – počínaje variantou Monolithic, která je pro tento model jedinečná a je vybavená pouze demoličním ramenem bez možnosti výměny. Alternativně je tento model, podobně jako větší rypadla, k dispozici v duálním formátu, který využívá modulární konstrukci výložníku s hydraulickým blokovacím mechanismem, což umožňuje uživateli výměnu různých ramen pro demolici a hloubení za použití téhož stroje.

V případě tuhé verze Monolithic poskytuje novému modelu možnost pracovat s demoličním příslušenstvím až do maximální výšky 16 m. Doporučená maximální hmotnost nástroje v tomto režimu je 1450 kg. Společně s ostatními modely řady demoličních rypadel novinka dobrý výhled a sklopnou kabinu, která je vhodná zejména pro demoliční práce s vysokým dosahem a poskytuje úhel naklonění 30°.

Ve verzi stroje DX140RDM-7 pro duální použití činí výška čepu 14 m a maximální hmotnost nástroje 1450 kg (s volitelným prodlužovacím dvoumetrovým nástavcem). Všechny součásti, jako je podvozek, sklopná kabina a pásové patky, zůstávají stejné jako u tuhé verze. Liší se pouze modulární konstrukce výložníku a hydraulický blokovací mechanismus, který umožňuje výměnu mezi demoličním a hloubicím ramenem.

Hydraulicky přizpůsobitelný podvozek

Inovativní konstrukce zajišťuje jednoduchou výměnu mezi demoličním výložníkem a výložníkem pro zemní práce při různých typech prací na stejném projektu. Pro usnadnění úkonu s využitím rychlovýměnné hydraulické a mechanické spojky, je k dispozici speciální stojan. Pro zasunutí pojistných čepů se využívá systém hydraulického válce, který pomáhá postup dokončit.

Konstrukce pro použití různých výložníků rovněž umožňuje montáž výložníku pro zemní práce dvěma různými způsoby, což společně s demoličním výložníkem přináší další flexibilitu v podobě celkem tří různých konfigurací základního stroje pro duální použití.

Stroj DX140RDM-7 má hydraulicky přizpůsobitelný podvozek, který lze rozšířit až na maximální šířku 3,7 m pro zajištění optimální stability. Šířku podvozku lze hydraulicky zmenšit na 2,5 m v úzké poloze ideální pro přepravu stroje. Tento mechanismus je založený na trvale mazané konstrukci s vnitřním hydraulickým válcem, která minimalizuje odpor při pohybu a pomáhá předcházet poškození součástí.

Stejně jako u všech demoličních rypadel Develon patří mezi standardní bezpečnostní vybavení modelu DX140RDM-7 chránič kabiny FOGS, pojistné ventily hydraulických válců výložníku, středního výložníku a ramena a výstražný systém stability.*

Foto archiv/Develon

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down