25.09.2020 | 01:09

Revoluční zametače řady CityCat V20

Zametací stroje CityCat s kloubovým řízením se vyrábějí již od roku 1985. Zatím byly představeny čtyři generace a 15 výrobních variant. Na trh bylo uvedeno skoro 10 000 kusů této techniky. Řadu CityCat 1500 vystřídala 2000, následovala 2020, která ovládla trh zametačů v kategorii s objemem zásobníku 2 m3.

Nová (čtvrtá) řada kompaktních zametačů s označením CityCat V20 od výrobního koncernu BUCHER Municipal nyní přichází s revolucí ve světě čištění chodníků a ulic. Na výběr je více hmotnostních variant, s dieselovými nebo plně elektrickými pohony. Všechny mají vylepšené vysávání, skvělou konektivitu, větší pohodlí, samozřejmě s důrazem na trvalou udržitelnost životního prostředí.

Zvýšená modularita

Celá řada zametačů CityCat V20 je postavena na jedné platformě. Vše se nachází pod stejnou kapotou, identická je kabina, podvozek, řízení i zavěšení kol. Mnoho výhod pro zákazníky a provozovatele poskytuje modularita.

Nejenže je díky tomu snadné přecházet z jednoho stroje do druhého. Rovněž je jednodušší údržba, výměna kartáčů a podobně – zkrátka vše od zaškolení až po logistiku náhradních dílů. Nové zametací stroje skrývají mnoho výhod „skrytých“ tak říkajíce pod povrchem. BUCHER Municipal vyslal uživatelům jasný vzkaz: „Připravte se na benefity vyplývající z modularity a podstaty stejné platformy.“

Nová vlajková loď

Výrobce představuje veřejnosti novu vlajkovou loď v kategorii zametačů s velikostí zásobníku 2 m3. CityCat V20 disponuje celkovou hmotností 4,8 t, která nabízí užitečné zatížení až 2,1 t.

Současně je jediným kloubovým zametacím strojem vybaveným pohonným agregátem, který plní emisní limity EURO 6D. Jedná se o čtyřválcový motor se vstřikováním Common-Rail, přeplňovaný turbodmychadlem s mezichladičem, disponující výkonem 62 kW.

CityCat V20 se vyrábí ve verzi se třemi kartáči. Energeticky optimalizovaný sací ventilátor má vyšší účinnost a skvělý sací výkon. Další sdělení výrobce směrem k zákazníkům zní: „Kombinujte malou spotřebu paliva, nízké emise výfukových plynů i hluku. Existuje mnoho dalších důvodů, proč je čas začít s obměnou vozového parku.“

Elektrický CityCat V20e

Nový plně elektrický zametač CityCat V20e má stejnou celkovou hmotnost 4,8 t i užitečné zatížení (2,1 t) jako stroj V20. V koncernu je druhou generací elektrických zametacích strojů. Nově je vybavený baterií o výkonu 63 kWh navrženou na míru s dostatečnou kapacitou pro práci delší, než vyžaduje osmihodinová směna.

Výkonný a přitom ohleduplný ke svému okolí CityCat V20e lze používat prakticky nepřetržitě – především díky nízkým emisím akustického hluku. První generací prověřená a dále zdokonalená technologie nabízí trvalou udržitelnost s minimálním dopadem za životní prostředí.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)