02.01.2021 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nástavby od firmy SIMED pro svoz odpadu

Jak již název článku naznačuje, je firma SIMED ze Dvora Králové nad Labem připravena a schopna dodat svým zákazníkům pro sběr a svoz odpadů různé typy nástaveb a jejich modifikace podle konkrétních potřeb toho kterého uživatele.

LN: stlačování

Nejrozšířenější způsob sběru a svozu odpadů, odpadkových košů či pytlů je bezesporu pomocí nástaveb s funkcí stlačování odpadu typ LN.

Ty se dnes již vyrábějí v širokém rozsahu velikostí od 2,7 až do 6,5 m3 podle velikosti a nosnosti nosiče. Typ LN 3500 BN (obr. 1) je vhodný pro vozidlo Durso Multimobil X, popřípadě pro jiné univerzální komunální nosiče. Model LN 5000 BN (obr. 2) jsme nově agregovali na podvozek MAN.

Lisovací nástavby jsou vybavené oboustrannými posuvnými dvířky pro výsyp košů a vhoz pytlů. Pro sběr obsahu odpadových nádob o objemech 110, 120 a 240 l jsou osazené hydraulickým bočním vyklápěcím zařízením. Nově jsme tuto nástavbu vyrobili také pro hákový nosič kontejnerů (obr. 3).

LNB: BRKO

Nástavby s typovým označením LNB (obr. 4) jsou speciálně určené pro sběr a svoz biologicky rozložitelných odpadů. Vyrábějí se ve dvou objemových variantách 5 a 7 m3. Obě jsou osazeny zadním univerzálním vyklápěčem pro nádoby 110, 120, 240 a 1100 l. Sběrná vana je kompletně vyrobená z nerezové oceli, což zaručuje její dlouhou životnost při svozu chemicky agresivních bioodpadů.

KOS: tříděný odpad

Pro sběr a svoz tříděného odpadu, především skla, popřípadě plastu a papíru, jsou určené kontejnerové systémy s bočním nebo zadním univerzálním vyklápěčem s typovým označením KOS (obr. 5). Tyto kontejnerové systémy se vyrábějí v objemech 9 a 12 m3 a jsou vhodné pro všechny typy jednoramenných natahovacích zařízení.

Novinkou letošního roku je osazení této nástavby posuvnou zadní stěnou, která umožňuje posun materiálu z prostoru vyklápěče bez nutnosti nadzvedávání celého kontejneru.*

Bližší informace na: www.simed.cz

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down