Naložte malotraktor, převezte žací stroj

Ve světě moderního zemědělství a komunální techniky hraje efektivní logistika klíčovou roli v dosahování optimálních výsledků. Jedním ze základních prvků vozového parku jsou v mnoha organizacích hákové nosiče kontejnerů.

Současný trh nabízí v této oblasti mnoho verzí, rozměrů a řešení. Kromě praktické manipulace s materiálem jsou hákové nosiče kontejnerů vhodné i pro převoz lehčí či těžší mechanizace.

Rychle a pohodlně

Také relativně kompaktní třímetrový kontejner pohodlně pojme většinu menších technických pomocníků. Malotraktory, ručně vedené sekačky či jiné žací stroje se takto mohou na pracoviště dostat pohodlněji a hlavně rychleji.

Vozidlo nebo přívěs s hydraulicky poháněným hákovým nosičem složí kontejner za méně než jednu minutu. Vyklopení zadního nájezdového čela poskytuje zabudovanou jednoduchou rampu. Stroj vlastní silou najede na korbu kontejneru – ideálně až k přednímu čelu pro co nejefektivnější rozložení těžiště.

Nejdůležitějším krokem spolu s uložením je samotná fixace nákladu. Vhodný kontejner má několik párů závěsných ok v podlaze, potažmo na jeho bočnicích. Po natáhnutí zkompletovaného celku na hákový nosič zbývá pouze dojet na místo určení, kde může řidič složit kontejner i techniku.

Flexibilní pomocníci

Transport větších traktorů zvládnou přívěsné hákové nosiče kontejnerů. Jenom je třeba myslet na jejich nižší obratnost a zpravidla i rychlost. Nákladní vozidlo či pracovní stroj s vhodnou nástavbou může nejen s malotraktorem cestovat „devadesátkou“, ale je schopné také nabídnout další využití v letní či zimní údržbě obce. Na takový univerzální nosič natáhnete stejně pohodlně kontejner s naloženou sekačkou i třeba sypací nástavbu.

Hákové nosiče kontejnerů představují efektivní a variabilní řešení ve světě komunální techniky. Jejich flexibilita je posouvá mezi nepostradatelné nástroje pro plnění moderních požadavků měst, obcí a technických služeb. Jako malá nápověda mohou posloužit připojené obrázky.*

Foto archiv/I-TEC Czech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down