13.09.2023 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nakladač, který neví, co je odpočinek

Zpracováním odpadu pro další energetické využití se zabývá společnost EcoWasteEnergy, člen skupiny CEMEX. Ve svém provozu v Prachovicích na Pardubicku používá již tři roky dvacetitunový nakladač Doosan DL200-5 (nově DEVELON).

Stroj vybrala mateřská firma CEMEX, která v roce 2019 uzavřela kontrakt na 100 nakladačů Doosan/DEVELON. Záhy se ukázalo, že se podařilo vybrat techniku velmi dobře plnící požadavky nejen provozovny Prachovice.

Manipulace a odpadem

V areálu Cementárny CEMEX se nakladač DL200-5 prakticky nezastaví a pracuje v nepřetržitém provozu. Jeho úkolem je vykládka odpadu určeného k dalšímu zpracování a přeměně na tuhé alternativní palivo jako náhrady tradičních fosilních zdrojů energie.

„Naše provozovna přijímá odpad, který nelze recyklovat. Drcením ho upravujeme na alternativní palivo, které předáváme cementárně k energetickému zhodnocení v rotační peci,“ říká Oldřich Zumr, výrobní manažer EcoWasteEnergy a dodává: „Servis nakladače nám zajišťuje společnost GARNEA. Oceňujeme jeho rychlost a spolehlivost, která je pro využití v nepřetržitém provozu klíčová.“

Vzdálená kontrola

Stroj DL200-5 je vybavený čtyřválcovým motorem Perkins a hydrostatickou převodovkou vhodnou do podobného typu provozu. Při častém rozjíždění a brždění lze díky ní dosáhnout výrazné úspory paliva a snížit tak provozní náklady. „Nakladač se velmi dobře ovládá a lehce se s ním pracuje. Prostor v kabině mi vyhovuje, je plně komfortní,“ líčí svoji zkušenost strojník Miroslav Tichý.

Servis je klíčovou součástí zkušenosti každého zákazníka. Vít Brůžek, produktový manažer společnosti GARNEA a. s., popisuje: „Významně nám pomáhá DEVELON Connect, telematický systém pro vzdálenou kontrolu. Díky němu v počítači vidíme využití stroje, jeho spotřebu, stav provozních kapalin a servisní intervaly. V případě poruchy rovnou víme, čeho se týká, a technik má již při příjezdu na místo veškeré informace.“

Foto archiv/GARNEA

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down