14.07.2017 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Šumavě řádí dvojice Panterů

Na podmáčených loukách Chráněné krajinné oblasti Šumava byli během posledních dvou let spatřeni Panteři. Nejedná se ovšem o kočkovité šelmy, které se vyskytují kolem rovníku, nýbrž o techniku od českého výrobce DAKR, s. r. o. Proto také Panter s velkým P.

Stejně jako na jiných ekologicky citlivých místech, tak i v okolí Vimperku řeší pozemkový spolek Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava (ZO ČSOP) otázky poradenství, ekologické výchovy, ale zejména aktivně pečuje o krajinu.

Široké spektrum využití

Členům ZO ČSOP Šumava není lhostejný stav dnešní krajiny a chtějí přiložit ruku k dílu. Proto zde vysazují a udržují zeleň, likvidují invazní druhy rostlin, pasou ovce a v neposlední řadě kosí louky. Jedná se o přibližně 15 hektarů pozemků, které se nacházejí v chráněných územích nebo jsou jinak přírodovědně cenné. Jsou to obvykle mokřadní a podmáčené louky, případně ve svazích či jinak nepřístupném terénu pro větší zemědělskou techniku.

Při všech činnostech pomáhá dvojice nejsilnějších pohonných jednotek DAKR PANTER FD-3. Speciální nosiče nářadí o výkonu 15,5 k, s hydrostatickou převodovkou a uzávěrkou diferenciálu, jsou do těchto podmínek dovybavené sadou dvojmontáží kol a pracují jako sekačka, obraceč a shrabovač, ale i pohonná jednotka pro tahání valníku.

Možností k rozšiřování spektra činností je však podstatně víc. Zákazníci mají na výběr zhruba 20 různých pracovních nástavců, mezi nimiž dominuje trojice sekaček, stejně tolik mulčovačů, ale také zametací kartáč, sněhová fréza, drtič větví, rotavátor, provzdušňovač, různé typy vozíků, shrnovací radlice na sníh, přípojné sedačky a další příslušenství.

Foto archiv/ZO ČSOP Šumava

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2017)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down