Může sekat ve třech módech

Tři provozní režimy a vysoce přesný polohovací systém nabízí autonomní sekačka s elektrickým pohonem a nulovým poloměrem otáčení FJD Vidar. Tento stroj představila loni v září v průběhu programu posledního ročníku Dnů zahradní a komunální techniky v Kameni společnost Agrotec.

 Elektrická sekačka si v autonomním režimu díky určování polohy v reálném čase zvládá naplánovat pracovní trasu, po které se pohybuje s přesností na jeden centimetr. Při sečení se tedy její pracovní trasy nepřekrývají, ani nedochází k nedosečení porostu. V reálném čase detekuje i případné překážky, takže je schopna se vyhnout případným kolizím. Stroj začne brzdit, když senzor rozezná překážky vyšší než jeden metr ve vzdálenosti 3,5 metru od sebe.  Při plném nabití a ideálních pracovních podmínkách zvládne posekat pozemek o rozloze větší než dva hektary. Pro minimalizaci rizik je stroj vybaven snímačem hmotnosti i snímačem překážek pro zastavení a obnovení provozu. Ve výbavě nechybí ani sekundární brzdový pedál a ruční brzda.   

Práce je možná ve více režimech

Při využití manuálního režimu má na stroji sedící obsluha k dispozici pokročilou dotykovou obrazovku usnadňující nastavení pracovní rychlosti, výšky sečení i rychlosti otáčení čepele žací hlavy.

Pokud je stroj ovládán dálkově, lze jej při dodržení bezpečnosti obsluhovat až ze vzdálenosti 800 metrů. Stav sečení může obsluha sledovat na tabletu a pracovat tak v opravdovém pohodlí.

Třetí možností je autonomní provoz, při jehož využití se po jednoduchém nastavení autonomního režimu o sebe stroj postará sám.

Žací stroj FJD Vidar s tichým provozem pracuje se záběrem 107 cm, výška sečení dvěma čepelemi je nastavitelná od 30 do 127 mm. Stroj s kapacitou baterie 6,79 kWh a plnohodnotnou navigací RTK se pohybuje maximální pojezdovou rychlostí 12 km/h a zvládá stoupavost až 20 stupňů.*

1 – Stroj pracuje se záběrem 107 cm, jeho maximální pojezdová rychlost je 12 km/h

2 -  Při plném nabití a ideálních pracovních podmínkách zvládne stroj posekat pozemek o rozloze větší než dva hektary

3 – Obsluha má k dispozici pokročilou dotykovou obrazovku

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down